Szczęśliwe dziecko – warsztaty dla rodziców, które pomogą Ci o nie zadbać

HomeNauka

Szczęśliwe dziecko – warsztaty dla rodziców, które pomogą Ci o nie zadbać

Wszyscy chcemy tego samego dla naszych dzieci. Chcemy, aby dorosły, by kochały i były kochane, podążały za swoimi marzeniami, odniosły sukces. Prz

Przyszłość na rynku pracy  – Najbardziej obiecujące kierunki studiów w dzisiejszym świecie
Szkolenia z obszaru BHP – dlaczego warto w nie inwestować?
Czym kierować się przy wyborze kierunku studiów?
Wszyscy chcemy tego samego dla naszych dzieci. Chcemy, aby dorosły, by kochały i były kochane, podążały za swoimi marzeniami, odniosły sukces. Przede wszystkim jednak zależy nam na tym, aby dzieci były szczęśliwe. Ale jak dużą kontrolę mamy nad szczęściem naszych dzieci? Każde z nich może być przecież zupełnie różne. Niektóre wydają się raczej ponure od urodzenia, podczas gdy inne zawsze wyglądają na zadowolone ze wszystkiego. Jedne witają każdy dzień, budząc się w złym humorze, a inne każdy dzień rozpoczynają szczerym, szerokim uśmiechem. Oczywiste od dzieciństwa, ich temperamenty wynikają przynajmniej częściowo z ich genów. Ale to nie znaczy, że ich ostateczne szczęście jest z góry określone. Od razu więc widać, że tak skrajnie odmienne dzieci potrzebują zupełnie różnych bodźców i będą inaczej reagować na kierowane do nich sygnały. Szkoła, w której nie ma miejsca na tak daleko posuniętą indywidualność, nie spełni pokładanych w niej nadziei na wykształcenie szczęśliwego dziecka. Właśnie w tym miejscu pojawia się przestrzeń na warsztaty dla rodziców. Czas i miejsce na praktykowanie właściwych zachowań, które w rezultacie doprowadzą do powstania więzi skutkujących pozytywnym rozwojem dzieci i relacji wokół nich.

Warsztaty dla rodziców to pomysły na dom, w którym dziecko rozkwita

Najpewniejszym sposobem promowania dobrego samopoczucia emocjonalnego Twojego dziecka przez całe życie jest pomoc mu w poczuciu więzi — z Tobą, innymi członkami rodziny, przyjaciółmi, sąsiadami, opiekunami przedszkolnymi, a nawet ze zwierzętami domowymi. Powiązane dzieciństwo jest kluczem do szczęścia i związków, w których dziecko ma poczucie bycia kochanym, rozumianym, pożądanym, docenianym. Warsztaty dla rodziców pomagają w zapobieganiu rozwoju negatywnego nastawienia dziecka do świata. Nastawienia, które mogłoby skutkować emocjonalnym niepokojem, samobójczymi myślami i ryzykownymi zachowaniami, takimi jak palenie papierosów, picie alkoholu i zażywanie narkotyków. Na szczęście każdy rodzic może scementować podstawowe i najważniejsze połączenie w życiu dziecka, którym jest właśnie połączenie z rodzicami. Można to osiągnąć, oferując dziecku miłość, która nigdy się nie kończy. Dla niektórych osób, które pamiętają z czasów swojego dzieciństwa tzw. zimny chów, może brzmieć to dziwnie i często jest odrzucane, ale jeśli dziecko ma choć jedną osobę, która kocha je bezwarunkowo, to jest to najskuteczniejsza szczepionka przeciwko cierpieniu. Nie wystarczy jednak po prostu odczuwać tę miłość i chować ją w sobie – Twoje dziecko też musi ją czuć. Warsztaty dla rodziców uczą utrzymywać dziecko tak mocno i blisko, jak to możliwe, odpowiadać z empatią na jego wołania; czytać mu na głos; razem jeść posiłki, przytulać się i śmiać razem.

Warsztaty dla rodziców pokazują, jak nie uszczęśliwiać dziecka na siłę

Brzmi to sprzecznie z intuicją, ale najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla długoterminowego szczęścia swojego dziecka, może być zaprzestanie prób uszczęśliwiania go na siłę. Jeśli umieścimy nasze dzieci w bańce i spełnimy każde jego życzenie i pragnienie, to zrobimy coś, czego oczekują. Jednak prawdziwy świat nie działa w ten sposób. Warsztaty dla rodziców uczą, jak nie rozpieszczać dziecka i nie umacniać w nim postawy roszczeniowej. Choć to bywa trudne, należy pamiętać, że rodzin nie jest odpowiedzialny za szczęście swojego dziecka. Rodzice, którzy czują się odpowiedzialni za emocje swoich dzieci, mają duże trudności z umożliwieniem im doświadczania złości, smutku lub frustracji. Natychmiast wkraczamy, aby dać im to, co naszym zdaniem wywoła uśmiech lub rozwiązać problem, który powoduje ich niepokój. Niestety, ​​dzieciom, które nigdy nie nauczą się radzić sobie z negatywnymi emocjami, grozi niebezpieczeństwo, że zostaną przez nie zmiażdżone jako nastolatkowie i dorośli. Gdy zaakceptujesz, że nie możesz sprawić, by Twoje dziecko poczuło szczęście, będziesz mniej skłonny do prób naprawiania jego uczuć i bardziej prawdopodobne, że zrobisz krok w tył i pozwolisz mu rozwinąć umiejętności radzenia sobie i odporności, których będzie potrzebowało, aby odzyskać siły po nieuniknionych niepowodzeniach życia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0