Współcześnie mogłoby się wydawać, że stres jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Żyjemy w ciągłym biegu związanym z łączeniem strefy prywat
Współcześnie mogłoby się wydawać, że stres jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Żyjemy w ciągłym biegu związanym z łączeniem strefy prywatnej z karierą zawodową i pod nieustannym naciskiem na ciągły rozwój. Oczywiście, nie ma absolutnie nic niewłaściwego w chęci doskonalenia się, czasami jednak łatwo zapomnieć w tym wszystkim o własnych potrzebach. Kursy masażu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego w swojej ofercie uwzględniają zabiegi silnie odprężające. Należy do nich masaż Lomi Lomi, któremu w Polsce dopiero od kilku lat poświęca się większą uwagę.
Masaż Lomi Lomi – co należy wiedzieć?
Masaż Lomi Lomi wywodzi się z wysp hawajskich i oparty jest na filozofii Huny. Co ciekawe, jego nazwa w języku hawajskim oznacza ugniatanie, naciskanie, ale również „dotyk delikatnej łapy kota”. Głównym celem tego typu masażu jest zapewnienie głębokiego odprężenia, w związku z czym polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z przemęczeniem i chronicznym stresem, depresją czy zaburzeniami lękowymi, a także bólami głowy lub pleców, które często mogą być somatycznymi objawami związanymi z napięciem psychicznym.
Masaż Lomi Lomi niesie ze sobą ponadto korzyści o charakterze bardziej fizycznym. Przede wszystkim rozluźnia mięśnie i zwiększa ruchliwość stawów, a dodatkowo wpływa korzystnie na przemianę materii, co z kolei może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Poprawia też krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu usprawnia proces detoksykacji tkanek.
Jak wygląda masaż Lomi Lomi od strony praktycznej? Według hawajskiej tradycji wykonuje się go na kamiennym stole. W trakcie zabiegu istotną rolę odgrywa użycie ciepłego oleju, który będzie rozprowadzony po całym ciele, oraz odpowiednio dopasowana muzyka. Masażysta przy pomocy swoich dłoni i przedramion wykonuje płynne, proste ruchy, skoordynowane ze wspomnianą relaksującą melodią. Cały zabieg trwa około dwóch godzin.
Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem masażu Lomi Lomi konieczne jest uzyskanie informacji o stanie zdrowotnym pacjenta, co pozwoli na dobranie odpowiedniej techniki wykonania zabiegu. Zazwyczaj będzie to związane np. z dostosowaniem siły nacisku, istnieją jednak też konkretne przeciwskazania. Należą do nich białaczka, choroby skóry, gorączka, choroby zakaźne, choroby serca, żylaki oraz choroby nowotworowe.
Kursy masażu orientalnego w Akademii Masażu Karuna
Kursy masażu oferowane przez Karuna prowadzone są przez profesjonalistów z bogatym doświadczeniem w pracy masażysty. Znają one ten zawód od podszewki, a niekiedy sami są byłymi kursantami Akademii. Każdy kurs to gwarancja zdobycia niezbędnej wiedzy o omawianym masażu, nauka umiejętnej i skutecznej pracy z pacjentem, zapoznanie się z aktualnymi trendami w branży, a także przyjemnie spędzony czas, który może zaowocować rozwojem naszej ścieżki zawodowej. Ponadto, prowadzący zawsze udzielają wyczerpujących konsultacji i informacji zwrotnej.
Kursy masażu Karuna odbywają się w pięknych okolicznościach przyrody. Są więc holistycznym doświadczeniem dla uczestników, którzy mogą doładować się energetycznie na łonie natury i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności. Po pozytywnie ukończonym kursie, gabinet na pewno zyska wielu nowych klientów, który zaintrygowani nowym rodzajem masażu, będą mieli ochotę go sprawdzić.
W celu uzyskania więcej informacji, sprawdź http://www.akademia-masazu.pl/.
COMMENTS