Kurtka bomberka dobra na każdą porę

HomeModa

Kurtka bomberka dobra na każdą porę

Każdy wie, że pogoda jest zmienną. Zmieniają się pory roku, a także często zmienia się temperatura w ciągu jednego dnia nawet podczas letnich miesięcy

Najmodniejsze kurtki jesień zima 2020
Mokasyny damskie – wiosenny hit
Płaszcz damski – przegląd modeli. Jaki wybrać idealny dla siebie?

Każdy wie, że pogoda jest zmienną. Zmieniają się pory roku, a także często zmienia się temperatura w ciągu jednego dnia nawet podczas letnich miesięcy. Pogoda lubi nas zaskakiwać i dlatego warto być przygotowanym na każdą okoliczność. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzą się kurtki bomberki. Kurtki takie posiadają modny krój i mogą nosić je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. I co ważne nie są drogie i są szeroko dostępne.

Jaka jest kurtka bomberka?

Kurtka zwana bomberką, a czasem też zwana szwedką wzięła swój początek od kurtki pilotki, którą zapewne każdy widział lub już ją posiada w swojej garderobie. Jej nazwa pochodzi od tego, że została ona zaprojektowana dla pilotów amerykańskich. Kurtka taka jest krótka i zapinana na zamek błyskawiczny, ma kieszenie i posiada ściągacz na rękawach, na kołnierzu i na dole kurtki. Kurtki pilotki są niezwykle praktyczne, gdyż można je nosić o każdej porze roku. Są również bardzo wygodne, gdyż nie krepują ruchów, a chronią przed wychłodzeniem ciała. Lżejsze kurtki zwane bomberkami nie posiadają kołnierza, lecz tylko stójkę i polecane są na letnie miesiące. A na zimowe miesiące kurtki cieplejsze, które wykonane są z wełny i podszyte ciepłym ocieplaczem, który nie dopuszcza do ciała mrozu i wiatru zabezpieczając w pewnym stopniu organizm przed wychłodzeniem i przeziębieniem. Lecz nie do końca zabezpieczając, bo kurtki takie są krótkie i nie chronią dolnej części ciała, którą nosząc takie kurtki trzeba zabezpieczyć na przykład długim i ciepłym swetrem.

Dodatki do kurtki bomberki

Kurtka bomberka jest uniwersalna, bo pasuje do sukienek i spódnic, jak również do eleganckich lub dżinsowych spodni. Pasują one również do każdego rodzaju butów, co stanowi dużą wygodę dla kobiet posiadających taki rodzaj kurtki. Do ciepłej kurtki tego typu podobnie, jak do innych ciepłych kurtek pasuje ciepły wełniany szalik w zbliżonym kolorze i fasonie. A do cieńszych kurtek lżejszy szalik lub cienką chustka. Lecz jaką dobrać torebkę do kurtki bomberki? Może nią być torebka tak zwana listonoszka, albo po prostu plecak. Lecz ogólnie mówiąc każdy rodzaj torebki będzie do niej pasował.

Historia kurtki bomberki

Kurtki takie produkowano w dwudziestym wieku i początkowo tylko dla lotnictwa i dlatego tylko w kolorze zielonym i granatowym. Lecz już w drugiej połowie dwudziestego wieku kurtki te zyskały popularność zwłaszcza wśród grup subkulturowych np. punkowców. Lecz bardzo szybko, bo już pod koniec dwudziestego wieku stały się modne oraz produkowane w różnych kolorach i powszechnie noszone przez wszystkich, którym podobał się taki fason kurtki. Dziś kurtki bomberki na zimę i na cieplejsze miesiące produkowane są masowo, gdyż są bardzo popularne na całym świecie zwłaszcza wśród ludzi młodych i można je z łatwością kupić w każdym kolorze i fasonie.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0