Jak rozpocząć przygodę z golfem?

HomeLifestyle

Jak rozpocząć przygodę z golfem?

Przyjęło się uważać, że golf jest dyscypliną sportową dla snobów. To zupełnie mylne stwierdzenie, ponieważ w golfa może grać każdy. W klubach golfowyc

Wideofilmowanie jako forma podziękowania dla rodziców
Jak szukać tanich wakacji za granicą?
Jak poznać miłość w 2020 roku?

Przyjęło się uważać, że golf jest dyscypliną sportową dla snobów. To zupełnie mylne stwierdzenie, ponieważ w golfa może grać każdy. W klubach golfowych coraz popularniejsze stają się lekcję gry dla początkujących. Możesz zacząć w każdym wieku, ponieważ ten sport rzeczywiście nie ma granic. Dzięki temu poznasz prawidłową posturę podczas gry, dowiesz się jak trzymać kij, a także jak wykonać swing, czyli zamach golfowy. Otrzymasz informacje dotyczące regulaminu, budowy pola golfowego oraz podstawowych zasad tej gry. Zatem jak rozpocząć przygodę z golfem? Już spieszymy z odpowiedzią.

Pierwszy raz na polu golfowym

Przed pierwszą lekcją nie czyń żadnych specjalnych przygotowań. Po to są nauczyciele, żeby wszystko Ci wyjaśnili. Lekcje są dostosowywane do umiejętności każdego ucznia. Nie musisz zabierać ze sobą żadnego sprzętu, ani specjalistycznego stroju. Wszystkiego dowiesz się w trakcie kursu, byś na późniejszym etapie sam mógł zdecydować, jakie kije leżą w Twoich dłoniach najlepiej.

Na pierwszych lekcjach dowiesz się:

  • o podstawach trzymania kija i uderzania piłki,
  • jak się ustawiać podczas uderzenia,
  • jak wyglądają fazy ruchu kijem.

Na późniejszych etapach Twoje ruchy staną się automatyczne i nie będziesz musiał skupiać się na nich tyle, co na początku. Przez pewne rzeczy należy przejść po to, by nie nabrać złych nawyków, które w przyszłości będą powielane. Stąd tak istotne są pierwsze lekcje.

Koszty kursu golfowego i sprzętu

W każdym mieście są inne ceny, nie ma ujednoliconego cennika. Należy liczyć się z kwotą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za lekcję. Warto skorzystać z kursów grupowych, których cena zazwyczaj jest dużo niższa.

Warto wspomnieć o tym, że by wyćwiczyć w sobie pewne automatyzmy, liczy się regularność. Dlatego sens mają lekcje, które odbywają się kilka razy w tygodniu. Wtedy uzyskamy szybciej i sprawniej oczekiwany wynik. Pierwsze lekcje polegają na nauce uderzenia kijem piłki. To wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Musisz sam doskonalić swoje umiejętności, samo nic się nie stanie. Tak jest zresztą w każdym sporcie.

Kiedy kupić sprzęt? Nie rób tego na początku, ponieważ daj sobie czas na sprawdzenie, czy ta dyscyplina sportu będzie przynosiła Ci radość z gry. Jeśli prawidłowo wyćwiczymy sposób uderzania piłki, wtedy możemy pomyśleć o zakupie pierwszego sprzętu. Wcześniej korzystaj z wypożyczalni, w którą wyposażone jest większość pól golfowych.

Gdy nastąpi moment, w którym będziesz pewien, że chcesz kupić swój sprzęt, to skorzystaj z rad instruktora lub odwiedź stronę https://stonebridgegolfofno.com/pl/ która w całości poświęcona jest tematyce golfowej. Komplet kijów na początek możesz zakupić nawet do tysiąca złotych. Na start nie będzie potrzebne Ci 14 kijów profesjonalisty, a jedynie modele najczęściej wykorzystywane.

Problemy początkujących

Na początku najcięższe będzie opanowanie własnego ciała. Musisz zgrać kilka elementów swojej sylwetki, by wykonywać skuteczne ruchy. Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy wejdziesz na pole i zaczniesz rozgrywkę.

Na lekcje golfa trafia coraz więcej młodzieży, ale także ludzie dojrzalsi, który w ten sposób chcą odreagować trudy dnia codziennego. To czyni ten sport uniwersalnym. Wystarczy trochę chęci, pasji i motywacji, by mieć frajdę na długie lata.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0