Jeśli myślisz, że strzelania można nauczyć się tylko na strzelnicy, gdzie panuje dość ciężka atmosfera i militarno - policyjny klimat, to jesteś w błę
Jeśli myślisz, że strzelania można nauczyć się tylko na strzelnicy, gdzie panuje dość ciężka atmosfera i militarno – policyjny klimat, to jesteś w błędzie. Koordynację ruchową i umiejętności potrzebne do strzelania w prawdziwym tego słowa znaczeniu można zdobyć nie wychodząc z domu, bez konieczności opłacania drogich abonamentów. Poznaj hover shot.
Po co w ogóle uczyć dziecko strzelania?
Większość dzieci lubi wszelkie aktywności ruchowe. Nie muszą one przyjmować chaotycznej formy trudnej do opanowania bieganiny, która kończy się nie tylko bałaganem, porozrzucanymi rzeczami, ale czasem też rozbitym kolanem i płaczem. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzieci potrzebują różnych aktywności fizycznych, ruchu i przestrzeni na naukę wszystkich tych umiejętności, które pozwolą im się poprawnie i przy okazji najlepiej kreatywnie rozwijać.
Strzelanie i jego wiele twarzy
Strzelanie samo w sobie kojarzy nam się ze sztuką, którą opanowuje się po to, by bronić swojego terytorium, polować i kontynuować tradycje patriotyczne. W obliczu przeróżnych dostępnych form aktywności rodzice często zadają sobie pytanie, czy właśnie nauka strzelania powinna być wdrażana w tak wczesnym okresie życia. Naturalne jest to, że chcemy dziecko jak najdłużej ochronić przed trudnymi tematami tego świata.
Budowanie nawyków i postaw
Trzeba jednak zauważyć, że pewne nawyki kształtuje się przez lata, pewne umiejętności i postawy ciała wymagają wielu powtórzeń i ćwiczeń. Zabawy takie jak gra hover shot mają za zadanie właśnie pewne umiejętności w dziecku wyrobić. Pamiętaj, że strzelanie to także sport, rywalizacja, świetna zabawa i radość z tego, że pokonuje się swoje słabości i dąży do jakiegoś swojego upatrzonego, lub też wyznaczonego celu. Dlatego właśnie im wcześniej dziecko zacznie ćwiczyć różne rzeczy, tym lepiej. Najlepiej, żeby było to okraszone wspaniałą zabawą.
Jak bawić się w strzelanie z dzieckiem i nastolatkiem
Czego może nauczyć strzelanie z hover shot?
Podstawowe umiejętności, które wiążą się ze strzelaniem można rozwijać już od najmłodszych lat. W świcie pełnym gier, filmów i bajek, w których króluje przemoc i strzelanie wykorzystywane jest głównie do zabijania, naszym zadaniem jest pokazanie dzieciom, że to tylko częściowa prawda. Dzięki takim grom możemy wytłumaczyć dziecku konsekwencje strzelania i uwrażliwić je na to, że strzelając można zrobić komuś krzywdę.
Strzelanie uczy bowiem koncentracji, precyzji, koordynacji całego ciała, koordynacji “oko-mózg-ręka” i pozwala na budowanie odpowiedniej postawy ciała.
Cel- pal! – ale bezpiecznie
To naszym zadaniem jako rodziców jest nauczenie dzieci, jak pracować z celem. Co więcej, najlepiej zrobić to w taki sposób, by dziecka nie zniechęcić. Takie gry jak hover shot są całkowicie bezpieczne i pozwalają na stworzenie idealnych i atrakcyjnych dla dzieci warunków do nauki strzelania.
Wysoko postawiona poprzeczka
Gra hover shot to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się sztuki strzelania. Nie jest to prosta sztuka. Wymaga koncentracji, precyzji, cierpliwości i niezłomności. Nie od razu Kraków zbudowano, nie jest tak, że gra jest prosta i szybko się znudzi. Poprzeczka jest tu dość wysoko postawiona. Piłeczki unoszą się nad stojakiem, poruszane podmuchami powietrza. Nie jest to typowy cel, taki jak tarcza strzelecka. Dzięki temu nie jest to kolejna nudna gra, która po kilku rozgrywkach jest rzucana w kąt.
Hover shot to zabawa dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci
To prawdziwa gra zręcznościowa, w której ćwiczymy prawdziwe umiejętności związane ze strzelectwem. Można ją wykorzystać do stworzenia całej fabuły, jako element uatrakcyjniający narrację, może być też elementem toru przeszkód. Strzelanie można ćwiczyć w różnych pozycjach – stojąc, leżąc, stojąc na jednej nodze, idąc, biegnąc. Tylko wyobraźnia nas tutaj ogranicza. Naboje są wykonane z pianki, nie są więc niebezpieczne dla nikogo.
COMMENTS