W jakiej cenie można kupić drewniane żaluzje? Sprawdzamy!

HomeSklepy

W jakiej cenie można kupić drewniane żaluzje? Sprawdzamy!

Żaluzje drewniane to hit ostatnich sezonów. W coraz większej ilości domów zastępują już firanki oraz zasłony, ponieważ prezentują się nieco bardziej e

Czy drewno konstrukcyjne to budowlany materiał przyszłości?
Karma farmina n&d – czyli idealna karma dla twojego pupila
Piec akumulacyjny – wszystko co powinieneś wiedzieć

Żaluzje drewniane to hit ostatnich sezonów. W coraz większej ilości domów zastępują już firanki oraz zasłony, ponieważ prezentują się nieco bardziej elegancko oraz są łatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji. Żaluzja drewniana biała, brązowa oraz szara to zdecydowanie najpopularniejsze kolory. Dowiedz się, w jakiej cenie można znaleźć żaluzje drewniane.

Czy warto wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane to doskonały wybór dla osób, które cenią naturalne materiały. Ponieważ dostępne są w różnych kolorach, łatwo dopasować je do każdego wnętrza. Żaluzje z drewna są wygodne w pielęgnacji i użytkowaniu oraz trwałe. Są wykonane z ekologicznego materiału, który nie przyczynia się do degradacji planety i zapewnia o wiele większy komfort termiczny w domu, niż ich syntetyczne odpowiedniki. Oprócz tego żaluzje są łatwe w montażu, który można przeprowadzić w pełni samodzielnie. Trzeba jedynie wiedzieć, w jaki sposób wymierzyć okna oraz dobrać żaluzje.

Drewniane żaluzje w kuchni

Ile kosztują żaluzje drewniane?

Wysokiej jakości żaluzje drewniane z drewna lipowego można znaleźć już w cenie od 199 złotych. W zależności od wybranego rodzaju oraz parametrów konkretnej żaluzji jej cena może znacząco się różnić. Żaluzje na największe, około 3-metrowe drzwi balkonowe mogą kosztować około 800 złotych. Bez problemów można dostać żaluzje o wymiarach na szerokość od 40 do 240 cm oraz na wysokość od 40 do 300 cm. Sprawia to, że znajdziemy odpowiedni produkt nawet na najmniejsze piwniczne czy łazienkowe okienko, jak również do dużych drzwi tarasowych. Na rynku bez problemu znajdziemy żaluzje drewniane 50 mm oraz 25 mm. Najróżniejsze żaluzje drewniane znajdziesz na: https://clicky.pl/zaluzje-drewniane-c-11.html.

Jak mierzyć żaluzje drewniane?

To, w jaki sposób będziemy mierzyć żaluzje przed zakupem, w dużej mierze zależy od wybranego sposobu montażu. Możemy zdecydować się na przymocowanie ich:

  • do ramy okiennej, czyli w światło okna,
  • do sufitu wnęki okiennej,
  • nad wnęką okienną,
  • do sufitu nad oknem.

Żaluzje drewniane DUAL z niezależnymi mechanizmami 

Pomiar żaluzji drewnianych przed zakupem

W przypadku montażu przyszybowego mierzymy szerokość oraz wysokość samej szyby (wliczając w to uszczelki). Żeby prawidłowo podać wymiar żaluzji przy zamawianiu, należy odjąć od wymierzonych wartości 2 mm z obu stron na szerokość.

Wybierając montaż do ramy okiennej, pomiaru szerokości dokonujemy w ten sam sposób, co w poprzednim przypadku. Dodajemy do uzyskanego wyniku 40 mm. Następnie mierzymy wysokość całego skrzydła okiennego i odejmujemy 30 mm. Jeśli planujemy montaż do sufitu we wnęce okiennej, należy zmierzyć jej wysokość, a następnie szerokość na trzech wysokościach – u góry, pośrodku, na dole. Z drugiego dokonanego pomiaru wybieramy najmniejszą wartość, a następnie pomniejszamy ją o 5 mm.

Montaż nad wnęką oraz montaż do sufitu nad wnęką

W sytuacji, w której wolimy jednak montaż nad wnęką, który prezentuje się równie estetycznie, trzeba zmierzyć szerokość wnęki, a następnie dodać do niej 10 cm. Teraz czas zmierzyć wysokość. Po dokonaniu pomiaru dodajemy do ogólnego wyniku 10% wartości i 11 cm.

Gdy wybieramy montaż do sufitu nad wnęką okienną, wysokość żaluzji musi być równa łącznemu wymiarowi od dołu wnęki do sufitu. Szerokość żaluzji będzie wynosić dokładnie tyle, ile szerokość wnęki powiększona o 10 cm.

Niniejsze instrukcje są podawane na przykładzie pomiarów dokonywanych w przypadku chęci zakupu żaluzji 25 mm marki Clicky – polskiego producenta żaluzji drewnianych. W przypadku innych producentów pomiary mogą przebiegać nieco inaczej.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0