Zmniejsz koszty przeprowadzki – pięć prostych sposobów na oszczędzanie przy zmianie miejsca zamieszkania

HomeTransport

Zmniejsz koszty przeprowadzki – pięć prostych sposobów na oszczędzanie przy zmianie miejsca zamieszkania

Szybkie tempo życia, ciekawe miejsce pracy w innym mieście czy nowy lokal podczas studiów - przeprowadzki stały się częścią codziennego życia tysięcy

Propozycja dla kursantów – jazdy doszkalające Bytom
Przeprowadzki międzynarodowe – jak się do nich przygotować?
Paczki do Anglii: jak wysłać? Oto nasz poradnik na 2022 rok!

Szybkie tempo życia, ciekawe miejsce pracy w innym mieście czy nowy lokal podczas studiów – przeprowadzki stały się częścią codziennego życia tysięcy Polaków. A towarzyszy im stres, zamieszanie i… koszty, często niepotrzebne. Sprawdźmy, jak obniżyć wydatki związane ze zmianą miejsca zamieszkania.

Nie kupuj pudeł – znajdź je

Wszelkie drobiazgi warto spakować w kartony – łatwiej wówczas pogrupować produkty, ale i poukładać je w samochodzie. Zamiast kupować kartony, zapytaj o nie w zaprzyjaźnionym sklepie spożywczym – wszystkie dostawy do sklepów przychodzą w kartonowych opakowaniach, z którymi sklepy często nie mają co zrobić! Skorzystaj więc z tej okazji.

Nie przenoś rzeczy w weekend

Jeśli to tylko możliwe, unikaj wybierania soboty na przeprowadzkę. W wielu przypadkach zapłacisz więcej za taksówkę, również usługi profesjonalnych firm przeprowadzkowych mogą wiązać się z wyższymi kosztami w weekendy. Nawet jeśli sama zamiana mieszkania musi odbyć się w weekend, być może da się przenieść większą część rzeczy w ciągu tygodnia?

Pozbądź się niepotrzebnych gadżetów

Przeprowadzka to doskonała okazja do zrewidowania, które z domowych akcesoriów są nam rzeczywiście potrzebne. Pakując kolejne kartony – które generują dodatkowe koszty – warto zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy figurki przywiezionej z wakacji czy ramki z nudnym zdjęciem. Nauczenie się minimalizmu to wygoda i niższe koszty przy obecnej, ale i przy przyszłych przeprowadzkach.

Czy wszystko warto przenosić?

Dobrze jest zadać sobie pytanie, czy na pewno wszystko to, z czego korzystaliśmy w starym mieszkaniu jest nam niezbędne w nowym. Albo postawmy sprawę inaczej: być może zakup nowego produktu będzie tańszy niż jego przewożenie? Są osoby, które przenoszą z domu do domu ulubione rośliny w doniczkach, a nawet… mrożonki. Warto pozbyć się sentymentów, by nie musieć dopłacać za taxi bagażowe.

Pomyśl o usłudze kurierskiej

Choć pomysł wydaje się niecodzienny, to w niektórych przypadkach wysyłka paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej może okazać się tańsza niż płacenie za transport. Ma to sens szczególnie przy przenosinach z miasta do miasta oraz przy lekkich, lecz wielkogabarytowych przedmiotach. Firma kurierska kalkuluje cenę w oparciu o wagę – być może więc będzie to opcja tańsza w porównaniu z własnym wynajmem „powierzchni bagażowej”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0