Zbiórka na leczenie – gdzie szukać wsparcia?

HomeZdrowie i uroda

Zbiórka na leczenie – gdzie szukać wsparcia?

Dla wielu z nas rodzina jest najważniejsza, więc kiedy bliska nam osoba, rodzic, dziecko czy współmałżonek wymagają leczenia lub rehabilitacji, jesteś

Psycholog a psychoterapeuta – do kogo zwrócić się o pomoc
E-recepta – czym jest i w jaki sposób działa?
Jaką piżamę wybrać do szpitala?

Dla wielu z nas rodzina jest najważniejsza, więc kiedy bliska nam osoba, rodzic, dziecko czy współmałżonek wymagają leczenia lub rehabilitacji, jesteśmy w stanie zrobić dla nich wszystko. Niestety bariery finansowej niekiedy nie da się przeskoczyć. Kosztowna operacja za granicą, sprzęt rehabilitacyjny dobrej jakości czy bardzo drogie lekarstwa, wymagają często takich nakładów pieniężnych, że samodzielnie nigdy nie bylibyśmy w stanie tyle odłożyć. Dokąd więc udać się po pomoc? Oto kilka możliwych dróg poszukiwania wsparcia.

Zbiórka na leczenie – wsparcie bliskich osób

Być może warto zaktywizować rodzinę i znajomych, aby udzielili nam pomocy w trudnej sytuacji. Dobrym pomysłem może być nagłośnienie sprawy w mediach społecznościowych i poproszenie bliskich o udostępnianie linka do zbiórki czy numeru konta. Pojedyncza osoba może nie być w stanie sfinansować kosztownych zabiegów, jednak im więcej ludzi dołączy do zbiórki na leczenie, tym większa szansa, że kwota będzie chociaż w części wystarczająca. Zdecydowanie jest to lepsza metoda niż zaciąganie pożyczki, której być może nie uda się spłacić przy rosnących wciąż potrzebach chorej osoby.

Zbiórka na leczenie – organizacje pożytku publicznego

Samodzielnie rzadko udaje się dużo zdziałać, dlatego też warto udać się po pomoc do organizacji pożytku publicznego. Tego typu fundacje pomagają w załatwieniu formalności związanych z organizacją zbiórki publicznej oraz w założeniu subkonta, na które darczyńcy mogą wpłacać pieniądze. Na stronie jednej z takich organizacji można przeczytać więcej na ten temat https://rehabilitacjaopole.pl/zbiorka-publiczna/. Co więcej, organizacje pożytku publicznego otrzymują również wsparcie z tytułu 1% podatku, więc są często w stanie częściowo sfinansować leczenie lub zapewnić darmowe godziny rehabilitacji. W końcu mając w domu chorą osobę, nie tylko o finanse musimy się martwić. Niekiedy potrzebne jest wsparcie specjalistów z różnych dziedzin medycyny, psychologa czy fizjoterapeuty, które umożliwi stopniowy powrót do zdrowia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0