Wyprawka do szpitala dla mamy

HomeSklepy

Wyprawka do szpitala dla mamy

Dla wielu kobiet poród wiąże się nie tylko z ekscytacją poznania maleństwa, które przez dziewięć miesięcy nosiły pod sercem, ale także z wielkim stres

Ekologiczne kubki – poznaj naturalną ofertę Slowpack
Najważniejsze wyposażenie nurka
Najlepsza maszynka do włosów i brody? Cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę

Dla wielu kobiet poród wiąże się nie tylko z ekscytacją poznania maleństwa, które przez dziewięć miesięcy nosiły pod sercem, ale także z wielkim stresem i obawami czy wszystko pójdzie dobrze. Do tego muszą jeszcze myśleć o sobie i o tym, co spakować do szpitala, a nie jest to wcale takie łatwe. Spróbujmy, zatem określić co tak naprawdę trzeba ze sobą zabrać na poród.

Jak spakować się do szpitala?

Nie ma większego znaczenia czy kobieta spakuje się do torby czy walizki, jednak można się spotkać z opiniami, że szpitale wolą torby, ponieważ są mniejsze i po wypakowaniu nawet części rzeczy, łatwiej je wsunąć pod łóżko. Niezależnie od tego czy wybór padnie na torbę czy walizkę znacznie ma kolejność pakowania. Należy się kierować zasadą, że na spód trafiają te rzeczy, które będą wyjmowane jako ostanie. Mogą to być np. rzeczy dla noworodka, następnie wszystkie rzeczy potrzebne po porodzie, potem te na czas porodu, czyli koszula, szlafrok i klapki a na wierzchu należy umieścić dokumenty do okazania na izbie przyjęć.

Co zabrać do szpitala?

Trudno o stworzenie jednej listy rzeczy, która będzie uniwersalna dla każdej kobiety. Dobrze jest, aby wyprawka do szpitala była dopasowana do indywidualnych potrzeb przyszłej mamy. Niektóre szpitale mają własne wymagania co kobieta powinna ze sobą zabrać. Można to sprawdzić na stronie internetowej danej placówki. Oczywiście w internecie bez trudu można znaleźć gotowe listy rzeczy, ale nie zawsze trzeba się ich trzymać. Lepiej potraktować je jako wskazówki. To, co z pewnością trzeba spakować do torby to koszulę do porodu, podkłady poporodowe, szlafrok, klapki, ręcznik i niezbędne kosmetyki do higieny. Przyda się także koszula do karmienia. Do niektórych szpitali nie trzeba zabierać rzeczy dla dziecka, ale są także takie, które nie oferują ubranek ani pieluszek i mama sama musi o to zadbać.

Niezbędne dokumenty

Dokumenty, które trzeba zabrać ze sobą do szpitala stanowią bardzo ważną kategorię, dlatego koniecznie muszą się znaleźć w bagażu. Możne je nawet włożyć do torebki i okazać przy przyjęciu do szpitala. Na izbie przyjęć należy mieć dowód osobisty, a także aktualne wyniki badań, kartę ciąży, a w przypadku planowanego cesarskiego cięcia, skierowanie.

Co nie będzie potrzebne?

Skompletowanie wyprawki to jedno, ale z drugiej strony warto wiedzieć, czego ze sobą nie zabierać do szpitala. Totalnie zbędne będą wszystkie akcesoria do pielęgnacji włosów i paznokci noworodka, pas poporodowy czy osłonki z silikonu na sutki dla młodej mamy. Nie przyda się też butelka ze smoczkiem ani różnego rodzaju zabawki dla maleństwa.

Gdzie kupić niezbędne produkty dla mamy i dziecka?

Produkty dedykowane dla kobiet w ciąży, oraz dla noworodków, cechować się muszą odpowiednią jakością i przede wszystkim bezpieczeństwem dla obojga. Dlatego zakupy warto robić w sklepach sprawdzonych, które specjalizują się w tym zakresie. Jednym z nich jest sklep abc-bobasa.pl. Profesjonalny sklep dla niemowląt, to miejsce gdzie łatwo skompletować wyprawkę do szpitala.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0