Wycieczka rowerowa w Beskidy — jaka trasa, co zobaczyć w Beskidach?

HomeLifestyle

Wycieczka rowerowa w Beskidy — jaka trasa, co zobaczyć w Beskidach?

Jazda na rowerze to wspaniały sposób na to, by zadbać o swoją kondycję, odpocząć od codziennych problemów, nabrać siły i energii niezbędnej do podołan

Najlepsze odżywianie dla kotki karmiącej: Przewodnik po karmie dla kotki w ciąży i laktacji
Czy klinika weterynaryjna Toruń to odpowiednie miejsce do leczenia Waszych zwierzaków?
Jak skutecznie negocjować warunki rozwodu? Kluczowe aspekty, które powinieneś rozważyć

Jazda na rowerze to wspaniały sposób na to, by zadbać o swoją kondycję, odpocząć od codziennych problemów, nabrać siły i energii niezbędnej do podołania codziennym obowiązkom. To także świetna metoda poznawania ciekawych miejsc i zwiedzania szlaków turystycznych. Jeśli nie należymy do wielbicieli górskich wędrówek, to wycieczki rowerowe w takich okolicznościach przyrody mogą być dla nas idealną alternatywą.

Wycieczka rowerowa w Beskidy – czy warto?

Na początku proponujemy zadać sobie pytanie, jaki jest cel mojej wycieczki rowerowej? W większości przypadków odpowiedź jest dość jasna, chodzi przede wszystkim o piękne widoki, którymi można nacieszyć oczy. Beskid Śląski jest regionem, który bez wątpienia pozwoli ten cel zrealizować. Wycieczki rowerowe w górach mają jeszcze jedną ważną zaletę – bezpieczeństwo. Jeśli sami kierujemy się zdrowym rozsądkiem i zachowujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności, to nie musimy się obawiać, że ktoś inny zrobi nam krzywdę, przykładowo uderzając w nas rozpędzonym samochodem, gdyż ruch samochodowy jest w górach bardzo ograniczony.

Jeśli chodzi o konkretne przykłady, gdzie wybrać się rowerem, to trasy rowerowe w Beskidach wymienia Krzysztof Skok. My jednak również podzielimy się kilkoma pomysłami.

Co zobaczyć w Beskidach na rowerze?

W Beskidzie Śląskim można znaleźć mnóstwo małych, klimatycznych miasteczek, pomiędzy którymi rozpościerają się mniejsze bądź większe wzniesienia, gwarantujące ogromną ilość wspaniałych doznań estetycznych. Wiele z tych miejscowości nie jest od siebie specjalnie oddalona, dzięki czemu możliwe jest ustalenie trasy wycieczkowej od jednego miasteczka do kolejnego.

Przy wyborze trasy ogromne znaczenie ma to, w jakim stanie jest nasza kondycja i czy jazda na rowerze to dla nas jedynie realizowane od czasu do czasu hobby, czy jednak traktujemy to poważniej i mamy już jakieś doświadczenia z jazdą po wymagających terenach.

Dla osób, którym trudno ocenić swoje możliwości fizyczne, polecamy trasy, które uznawane są za łatwe, a należą do nich Równica, Skrzyczne, Cieńków, Stożek, oraz Trzy Kopce. Nie mniej wybierając którąkolwiek z wymienionych tras, należy przygotować się na to, że niektóre odcinki będą wymagające, nie wszędzie damy radę wjechać i jedynym wyjście będzie pchanie roweru, jednak nie należy się zniechęcać. Piękne widoki i łagodniejsze fragmenty trasy na pewno zrekompensują te trudy.

Jazda rowerem po górach – przygotowania

Kiedy już wybierzemy odpowiednią trasę na naszą wycieczkę rowerową po Beskidach, przychodzi czas na to, by odpowiednio się do niej przygotować. Konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie stanu technicznego swojego sprzętu, a więc hamulców, przerzutek, linek i opon. Także łańcuch powinien być w dobrym stanie, warto go dobrze nasmarować. Nie wolno zapominać także o elementach stroju, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo, a więc kasku i rękawiczkach. Ważny jest także odpowiedni strój, który zapewni nam właściwą ochronę termiczną, a przy tym pozwoli skórze oddychać. Niezbędnym wyposażeniem do jazdy po górach jest także bidon, oraz sakwy, które pomieszczą pozostałe rzeczy, które postanowimy ze sobą zabrać.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0