Usuwanie zmarszczek mimicznych

HomeZdrowie i uroda

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest usuwanie i wypełnianie zmarszczek mimicznych przy pomocy toksyny bot

Jak zapobiegać i leczyć stwardniałe i popękane pięty?
E-recepta – rozwiązanie na miarę XXI. wieku
Dlaczego warto stosować domowe maski na twarz?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest usuwanie i wypełnianie zmarszczek mimicznych przy pomocy toksyny botulinowej typu A. Jej działanie polega na zablokowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej. W wyniku tego mięśnie zostają rozluźnione. Ponadto toksyna botulinowa zapobiega ich skurczom, a tym samym marszczeniu się skóry. Przeprowadzenie zabiegu pozwala na częściowe, a nawet całkowite zlikwidowanie zmarszczek. Dzięki toksynie botulinowej wyraz twarzy łagodnieje, wygląda ona młodziej i naturalnie. Zabieg nie narusza ogólnej mimiki twarzy.

Przebieg zabiegu

Toksyna botulinowa – czyli popularny Botox – jest podawana domięśniowo w określony mięsień, który odpowiada za powstawanie danych zmarszczek mimicznych. Preparat ten podaje się również podskórnie w obszary, które wymagają skorygowania. Zabieg jest bezbolesny, jednak pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort związany z wykonywaniem wkłuć. Cała procedura trwa około kilkunastu minut i nie pozostawia po sobie żadnych śladów, jedynie mogą pojawić się niewielkie siniaczki miejscu wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Zaletą podawanego preparatu jest fakt, że działa on jedynie w obszarze, w który został podany. W związku z tym pozostałe mięśnie zostają nienaruszone i funkcjonują jak dotychczas.

Wskazania do zabiegu

Zastosowanie toksyny botulinowej zaleca się w celu usunięcia zmarszczek w górnej część twarzy tj. poziome linie czołowe, zmarszczki między brwiami, kurze łapki, a także w zmarszczki śmiechu między oczami.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu po podaniu toksyny botulinowej pojawiają się po upływie 2-3 dni, jednak pełen efekt widoczny jest po około tygodniu i utrzymuje się około 6 miesięcy. W tym czasie następuje powolna utrata przyzwyczajenia używania niektórych mięśni mimicznych, dlatego efekty te w niewielkim stopniu mogą się utrzymać dłużej. Zabieg ten wykonuje się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Ceniony jest ze względu na szybkie efekty, bezpieczeństwo i bezbolesność.

Gdzie wykonać zabieg Botoxem?

Warto zdecydować się na profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, w którym pracują lekarze z dużym doświadczeniem. Jeśli poszukują Państwo lekarza w okolicy Wrocławia warto zapoznać się z ofertą Medeste Clinic, kliniki medycyny estetycznej zlokalizowanej na Bielanach Wrocławskich.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0