Umiejętności przydatne w pracy – kurs na wózki widłowe

HomeNauka

Umiejętności przydatne w pracy – kurs na wózki widłowe

Chcąc zdobyć nową pracę lub zmienić obecne stanowisko w miejscu pracy, niejednokrotnie pracownicy musieli podjąć się zdobycia nowych umiejętności i kw

Przyszłość na rynku pracy  – Najbardziej obiecujące kierunki studiów w dzisiejszym świecie
Zdaj prawo jazdy kat. B w Poznaniu – postaw na dobrą szkołę
Kulturowy podział kontynentów: Jak różne kultury klasyfikują i nazywają kontynenty?

Chcąc zdobyć nową pracę lub zmienić obecne stanowisko w miejscu pracy, niejednokrotnie pracownicy musieli podjąć się zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji, rozpocząć studia podyplomowe lub licencjonowane i poświęcić sporo czasu, aby dostosować się do rynku pracy. Niejednokrotnie związane jest to z chęcią zarabiania większych pieniędzy. Jednym z najpopularniejszych kursów UDT są te ukierunkowane na wózki widłowe. 

Kurs na wózki widłowe – najważniejsze informacje 

Kursant, który zdecyduje się zdobyć nowe umiejętności, zdobędzie kwalifikacje, które uprawniają go do obsługi wózków zdalnie sterowanych oraz specjalizowanych. Stosowane są one w dużych halach, magazynach, zakładach produkcyjnych oraz dużych sklepach spożywczych, budowlanych lub ogrodniczych, gdzie towar składany jest np. na palecie. 

Kurs na wózki widłowe to wiele możliwości, z których może skorzystać pracownik podczas poszukiwania pracy. Pracodawcy, którzy otrzymują wyszkolonego pracownika z umiejętnościami adekwatnymi do wykonywanej pracy, będą z tego faktu zadowoleni. Ma to również charakter finansowy, ponieważ nie będą musieli inwestować w pracownika już zatrudnionego i wysyłać go na szkolenia z zakresu obsługi wózków widłowych. 

Kursant na szkoleniu dotyczącego wózków widłowych zdobędzie wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w poruszaniu się wózkiem widłowym, m.in. bezpiecznej wymiany butli gazowej oraz sterowania urządzeniem. Należy przy tym pamiętać, że uprawnienia na obsługę wózków widłowych nie są wydawane bezterminowo. W przypadku wózków widłowych mechanicznych, ważność uprawnień to 10 lat, zaś w odniesieniu do wózków jezdniowych podnośnikowych jest to okres 5 lat. 

Nauka obsługi urządzeń transportu bliskiego

Urządzenia transportu bliskiego to m.in. wózki widłowe. Szkolenia UDT cieszą się sporym zainteresowaniem. Ma to związek z rozwojem gospodarczym, budową hal produkcyjnych i napływającym do Polski zagranicznym kapitałem. Firmy potrzebują nowych pracowników, którzy posiadają niezbędne dla nich umiejętności. 

Bogatą ofertę szkoleń znaleźć możemy w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach. Będą to zarówno szkolenia stacjonarne, jak i te przeprowadzane w formie online. Dzięki temu kursant, który chce zdobyć wiedzę teoretyczną na interesujące go uprawnienia, może skorzystać z nauki zdalnej. Zajęcia praktyczne przeprowadzane są wraz z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje do przeprowadzania szkoleń, które kończą się egzaminem UDT. 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0