UMCS rekrutacja – szybka i prosta aplikacja na studia online

HomeNauka

UMCS rekrutacja – szybka i prosta aplikacja na studia online

Rok akademicki rozpoczyna się lada dzień, a Ty nie jesteś jeszcze zapisany na studia? Nie odkładaj swoich edukacyjnych planów na kolejne kilka czy kil

Odwiedzamy Anglię, co warto wiedzieć?
Oświata w USA
Do czego przydatne jest zdobycie uprawnień SEP?

Rok akademicki rozpoczyna się lada dzień, a Ty nie jesteś jeszcze zapisany na studia? Nie odkładaj swoich edukacyjnych planów na kolejne kilka czy kilkanaście miesięcy. Na UMCS rekrutacja wciąż trwa, więc zobacz, gdzie zostały jeszcze wolne miejsca i aplikuj w prosty sposób przez internet.

Zasady rekrutacji na UMCS

Od czego zacząć? W pierwszej kolejności sprawdź UMCS zasady rekrutacji oraz dowiedz się, jak wygląda cały proces krok po kroku. Nie musisz się jednak niczego obawiać – jest on bardzo prosty, a wszystko odbywa się online. Zanim jednak zostaniesz pełnoprawnym kandydatem na studia, zobacz, jaką ofertę dydaktyczną przygotowała uczelnia, znajdź wymarzony kierunek i dowiedz się, czy zostały na nim jeszcze wolne miejsca.

Kolejny krok to założenie konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów i zapisanie się na wybrany kierunek studiów. Następny etap to dopełnienie formalności i dokonanie opłaty rekrutacyjnej – jej wysokość jest uzależniona od kierunku studiów. Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto bankowe podane na Twoim profilu w określonym terminie.

Później pozostaje Ci już tylko czekać na wyniki rekrutacji! Możesz się z nimi zapoznać na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Zostaną one także na listach wywieszonych na poszczególnych wydziałach. Lista rankingowa powstaje w oparciu o sumy uzyskanych punktów – te natomiast są przyznawane na podstawie procentowych wyników z pisemnych egzaminów maturalnych. Przyjęcie na studia odbywa się w ramach ustalonego wcześniej limitu miejsc – wyjątkiem są kierunki, na których proces przeprowadzany jest na podstawie kompletu dokumentów.

Udało Ci się zakwalifikować na studia? Doskonale! W takim razie nie zwlekaj i dopełnij ostatnich formalności. W wyznaczonym przez uczelnię terminie złóż niezbędne dokumenty. Jeśli chcesz otrzymać legitymację studencką, pamiętaj też o wgraniu zdjęcia do systemu, zamówieniu jej i wniesieniu koniecznej opłaty. Rekrutacja nie zakończyła się po Twojej myśli? Jeśli zostały wolne miejsca na wybranym przez Ciebie kierunku, wciąż możesz starać się o przyjęcie w ramach kolejnego naboru.

Sprawna i prosta rekrutacja przez internet

Na UMCS rekrutacja jest w procesem w pełni zautomatyzowanym. Obejmuje elektroniczną rejestrację kandydatów, automatyczne przeliczanie punktów, generowanie list rankingowych oraz importowanie danych do systemu uczelni. System ma przyjazny dla użytkownika, nowoczesny interfejs, który jest dostępny zarówno przez tradycyjną przeglądarkę na komputerze, jak i przez urządzenia mobilne.

Znajduje się w nim katalog kierunków wraz z opcją ich wyszukiwania. System jest wyposażony także w moduł komunikacji z kandydatami, który mogą otrzymywać ogłoszenia, wiadomości mailowe czy wiadomości tekstowe na telefon. Kolejna opcja to portal informacyjny dla kandydata, który posiada wbudowany system zarządzania treścią.

Wszelkie procesy są zautomatyzowane, dzięki czemu mogą być łatwo obsługiwane przez pracowników działu rekrutacji. System umożliwia generowanie formularzy rejestracyjnych, posiada mechanizm automatycznego przeliczania ocen i kwalifikacji poszczególnych osób oraz pozwala na elektroniczny obieg dokumentów, jakie są dostarczane przez kandydatów.

Co zatem, jako kandydat na studia, zyskujesz, korzystając z elektronicznego systemu rekrutacyjnego UMCS? Cały czas masz dostęp do informacji o statusie postępowania rekrutacyjnego, która jest na bieżąco aktualizowana – możesz więc śledzić przebieg całego procesu. Korzystając z systemu możesz też dokonywać prostej autoryzacji za pomocą mediów społecznościowych oraz dziennika elektronicznego. Ponadto dostęp do systemu jest możliwy z różnych poziomów – przeglądarki czy urządzenia mobilnego. W pełni zautomatyzowany system to szybka, prosta i bezpieczna rekrutacja na studia online.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0