Trasy wycieczkowe w Górach Izerskich, okolicach Mirska, Świeradowa-Zdroju

HomeLifestyle

Trasy wycieczkowe w Górach Izerskich, okolicach Mirska, Świeradowa-Zdroju

Dolny Śląsk ma nam bardzo wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Nie brakuje ciekawych miejsc, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę, odpocząć,

Sprawdzone w akcjach promocyjnych reklamowe torby plażowe
Napis led na wesele – jaki wybrać?
Czy klinika weterynaryjna Toruń to odpowiednie miejsce do leczenia Waszych zwierzaków?

Dolny Śląsk ma nam bardzo wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Nie brakuje ciekawych miejsc, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę, odpocząć, a także spędzić czas aktywnie. Nie inaczej jest w okolicach Gór Izerskich, których atrakcyjne położenie sprawia, że jest to częsty kierunek turystyczny dla wielu wycieczek. Warto przyjrzeć się popularnym trasom w okolicach Mirska i Świeradowa-Zdroju.

Jak kształtuje się turystyka w Górach Izerskich?

Wokół Gór Izerskich znajduje się kilka miejscowości, jak Mirsk, Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba czy Jakuszyce. Są one idealnym punktem wypadowym przede wszystkim dla licznych wycieczek, choć w tych okolicach znajdzie się o wiele więcej ciekawych atrakcji, związanych także z historią i zabytkami. Turystyka w Górach Izerskich (mirsk.eu), skupia się przede wszystkim na uprawianiu różnych aktywności – pieszej, rowerowej, konnej oraz narciarskiej. Warto przyjrzeć się bliżej dostępnym w tych okolicach trasach wycieczkowych.

Jakie szlaki turystyczne są w Górach Izerskich?

Góry Izerskie oferują nam wiele szlaków turystycznych, zarówno po Polskiej, jak i Czeskiej stronie. Są one dobrze oznaczone i można się z nimi zapoznać w internecie. Warto wymienić tutaj choćby czerwony Główny Szlak Sudecki, żółty szlak Mirsk – Sępia Góra, czy niebieski Świeradów-Zdrój – Szklarska Poręba. Oczywiście jest to tylko niewielki wycinek tego, co ma do zaoferowania ta okolica.

Oprócz tego można skorzystać także ze z popularnych szlaków mieszanych, jak ten z Jakuszyc do Orla, który jednocześnie jest jednym z najbardziej zatłoczonych. Latem wiodą nim trasy spacerowe, zimą trasy biegowe dla narciarzy. Warto także sprawdzić szlak na trasie Wysoki Kamień – Rozdroże pod Kopą, który prowadzi przez jedną z najpiękniejszych części Gór Izerskich. Każda z dostępnych tras ma całkiem spore zróżnicowanie, a dzięki dobremu przygotowaniu, z powodzeniem znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy, jak i osoby bardziej zaawansowane.

Gdzie na wycieczkę w Górach Izerskich?

W okolicach Mirska i Świeradowa-Zdroju można znaleźć rzecz jasna znacznie więcej atrakcji turystycznych. Ciekawym punktem każdej wycieczki jest, chociażby kolej gondolowa, do której może wejść jednocześnie do 8 osób. Trasa do pokonania od Świeradowa-Zdroju do Stogu Izerskiego to ponad 2 km, a po drodze ma się wspaniałe widoki na panoramę gór. Ciekawą opcją, także dla rodzin są ścieżki edukacyjne. Warto wspomnieć tutaj o tej trasie na Zajęcznik, która zalicza się do interaktywnych ścieżek edukacyjnych i przyrodniczych. Ciekawą opcją jest także Szlak Śladami Izerskich Tajemnic, który obejmuje aż 22 atrakcje turystyczne. Nieopodal Mirska warto odwiedzić Geopark, czyli podziemną trasę turystyczną, która także zalicza się do ścieżek edukacyjnych.

Trasy wycieczkowe w Górach Izerskich – jak zaplanować?

Dużą zaletą okolic Gór Izerskich i takich miejscowości jak Mirsk oraz Świeradów-Zdrój jest fakt, iż posiadają one bardzo rozbudowaną bazę noclegową, w tym też wiele schronisk na samych trasach turystycznych. To oznacza, że zarówno planując dłuższe, jak i krótsze wypady w te tereny, nie powinno być problemów ze znalezieniem miejsca do wypoczynku. Najlepiej rozeznać się w internecie z ciekawych miejscach i atrakcjach, które chciałoby się obejrzeć.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0