Tablica cieni i pianka PE – kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i produkcji

HomeSklepy

Tablica cieni i pianka PE – kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i produkcji

Istnieją rozwiązania, które w znaczący sposób pomagają zakładom produkcyjnym zorganizować miejsce pracy oraz samą produkcję, a także proces wysyłki sw

Jak kupić fotel do salonu przez internet?
5 pułapek, które zastawiają na nas sprzedawcy
Jak wybrać najlepszą strugarki czterostronną?

Istnieją rozwiązania, które w znaczący sposób pomagają zakładom produkcyjnym zorganizować miejsce pracy oraz samą produkcję, a także proces wysyłki swoich produktów do kontrahentów lub klientów. Takimi przykładami jest tablica cieni i pianka PE, które wpływają na cały proces i organizację pracy przedsiębiorstwa. W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, czym jest tablica cieni i pianka PE i do czego są wykorzystywane.

Tablica cieni – organizacja narzędzi na najwyższym poziomie

Zdarza się, że w zakładzie produkcyjnym, warsztacie czy innym miejscu pracy, gdzie używane są narzędzia, zapomnimy je odłożyć na konkretne miejsce, a kolejna osoba przez dłuższy czas szuka klucza, śrubokrętu lub innych przedmiotów. Dobra organizacja narzędzi jest połową sukcesu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że zawsze narzędzia są w tym samym miejscu.

Tablice wypełnione są piankami w dwóch kolorach, a obrys tworzony jest na kształt narzędzia. W łatwy sposób dostrzeżemy, gdy któregoś zabraknie. Po skończonej pracy narzędzie będzie można odłożyć z powrotem na miejsce. Tablice cieni mogą zostać wykorzystane również jako wkłady do szuflad na narzędzia. Wykonane są one z trwałych materiałów, co pozwoli na ich dłuższe użytkowanie. Piankowe organizery na narzędzia zwiększają odpowiedzialność za nie i pomagają zniwelować bałagan w warsztacie. Stosowane są zarówno w dużych zakładach produkcyjnych, jak i mniejszych warsztatach samochodowych czy stolarskich. Więcej informacji na temat tablic cieni znajdziesz na stronie https://www.protective-foam.com/tablice-cieni/

Pianka polietylenowa – przydatna w transporcie 

Ciekawym rozwiązaniem, które stosowane jest przy produkcji wkładów do pudełek lub walizek, to pianka polietylenowa. Pianka XPE znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Szczególnie stosowana jest w transporcie. Skutecznie chroni transportowany przedmiot przed uszkodzeniami mechanicznymi, zawilgoceniem, zanieczyszczeniami czy uszkodzeniami wywołanymi przez wstrząsy lub drgania. 

Pianki PE oraz XPE znajdą swoje zastosowanie w transporcie ostrych, jak i gładkich przedmiotów. Główną ich zaletą jest trwałość, co znacznie odróżnia je od tradycyjnego stosowanego styropianu, który z łatwością kruszy się i pęka. Natomiast pianki polietylenowe są odporne na ścieranie i rozdzieranie, co w przypadku transportu np. sprzętu elektronicznego ma duże znaczenie z racji ich wrażliwych na wstrząsy części, które mogą ulec zniszczeniu. 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0