Szukasz uniwersalnego stroju na trasę? Zobacz, co oferują cenione sklepy motocyklowe w Łodzi!

HomeSklepy

Szukasz uniwersalnego stroju na trasę? Zobacz, co oferują cenione sklepy motocyklowe w Łodzi!

Każdy typ motoru wymaga nieco innych wersji ubrań. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Z tego powodu wybór stroju motoc

Producent dzianin – gdzie kupić wysokiej jakości dzianiny?
Wilki do mięsa, czyli wydajne maszynki do mielenia
Rower elektryczny dla seniora i nie tylko

Każdy typ motoru wymaga nieco innych wersji ubrań. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Z tego powodu wybór stroju motocyklowego jest niemal tak samo ważny, jak samego jednośladu. Jak dobrać odpowiednie ubranie do motocykla?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że kurtka czy spodnie powinny być dopasowane do sylwetki i wzrostu motocyklisty. Znalezienie produktu w odpowiednim rozmiarze może być czasochłonne, gdy szuka się go w sklepach stacjonarnych. Z wieloma modelami ubrań, czy akcesoriów motocyklowych dużo łatwiej można zapoznać się przez internet.

W wielu miastach w Polsce działa firma dobresklepymotocyklowe.pl współpracująca np. ze sklepami motocyklowymi w Łodzi. Pozwala to wybrać takie akcesoria do motocykli, które pochodzą od renomowanych producentów. Mając dostęp do oferty wielu sklepów, można o wiele łatwiej skompletować nasz wymarzony strój. 

Zamawiając przez Internet, ale odbierając zakupy w punkcie stacjonarnym, można lepiej ocenić, czy ubranie rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania. Jeśli produkt przypadnie nam do gustu, kupujemy go na miejscu, w punkcie handlowym. Można zamówić np. odzież w wybranym rozmiarze do wskazanego sklepu, przymierzyć i zapłacić dopiero, jeśli zdecydujemy się kupić lub zamówić kolejny, pasujący rozmiar. To ogromna oszczędność czasu.

Dlaczego w sklepie z odzieżą motocyklową warto kupić kompletny strój?

Kompletne ubranie, w które można wyposażyć się poprzez specjalistyczny, działający na przykład w Łodzi sklep motocyklowy zapewni ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Profesjonalna odzież ograniczy też ryzyko wystąpienia urazów podczas upadku. 

Konkretne elementy stroju muszą być dopasowane do typu, a także sposobu użytkowania motocykla. W zależności od tego, gdzie jeździ się jednośladem, trzeba zdecydować się na nieco inny strój. 

Wygodny strój motocyklowy do jazdy po mieście może składać się z:

 • jeansów z kompletem ochraniaczy,
 • miejskich butów,
 • przewiewnych kurtek.

 W takim stroju po zejściu z motocykla można wygodnie zrobić zakupy, czy udać się do pracy. Miejskie wersje butów wprawdzie mają liczne wzmocnienia, ale pozwalają wygodnie chodzić. 

Na jaki strój w sklepie motocyklowym online postawić, mając motocykl turystyczny? 

Posiadając motocykl typu cruiser, warto zdecydować się na takie elementy stroju jak:

 • skórzana kurtka,
 • solidne buty,
 • jeansy z protektorami,
 • otwarty kask. 

Mając motocykl turystyczny, trzeba się wyposażyć w:

 • zestaw tekstylny,
 • kask szczękowy.

Podczas wyjazdów turystycznych trzeba być przygotowanym na wszystko. Strój powinien być jak najbardziej uniwersalny. Kask szczękowy powinien być funkcjonalny i wygodny. Dobrym wyborem mogą być modele, które zapewniają łatwe otwieranie szczęki i rozbudowaną wentylację. 

Kurtka tekstylna

Dłuższe wyprawy są wymagające. Z tego powodu warto odwiedzić między innymi sklepy z częściami do motocykli i wyposażyć się także w niezbędne, zapasowe podzespoły. 

Dodatkowe akcesoria, które zapewnią profesjonalne sklepy z odzieżą motocyklową

Nawet niegroźny upadek, gdy jedzie się na motorze w stroju bez rękawów, czy w szortach, może wiązać się z powstawaniem głębokich ran. Z tego powodu przy kompletowaniu uniwersalnego stroju warto pomyśleć o rękawicach. Każdy specjalistyczny sklep z odzieżą motocyklową zapewni różne typy tych produktów. 

Do podstawowych wersji rękawic motocyklowych zaliczają się:

 • turystyczne,
 • miejskie,
 • sportowe,
 • off-roadowe.

O ile liczne akcesoria do motocykli są dostępne w wersjach uniwersalnych, o tyle przy zakupie rękawic warto wyposażyć się w różne wersje. Dla przykładu w skórzanych modelach Broger zastosowano podszewki micro mesh z perforacją. W ten sposób zapewniona jest lepsza cyrkulacja powietrza. 

Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie rozmiary odzieży. Łatwo to zrobić, gdy wybierze się sklep motocyklowy w Łodzi, który oferuje szeroki asortyment różnych produktów. Na przykład taki, który współpracuje z siecią Dobre Sklepy Motocyklowe. 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0