Szkolenia z obszaru BHP – dlaczego warto w nie inwestować?

HomeNauka

Szkolenia z obszaru BHP – dlaczego warto w nie inwestować?

Pracodawcy mają obowiązek, jeszcze przed rozpoczęciem pracy, przeprowadzić wraz z pracownikiem szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Ma

Jaki jest największy błąd nauki języków obcych i jak temu zapobiec?
Oświata w USA
Czym kierować się przy wyborze kierunku studiów?

Pracodawcy mają obowiązek, jeszcze przed rozpoczęciem pracy, przeprowadzić wraz z pracownikiem szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Ma ono na celu zapoznać go z zasadami bezpieczeństwa na jego stanowisku pracy oraz przedstawić ewentualne zagrożenia wynikające z podejmowanych przez niego czynności. BHP zatem jest podstawą w każdym przedsiębiorstwie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? 

Szkolenia okresowe BHP – czym różnią się od wstępnego?

W zależności od charakteru pracy, zajmowanego stanowiska lub miejsca pracy, szkolenia okresowe odbywają się w różnych odstępach czasowych. Dla stanowisk, które są najbardziej niebezpieczne, szkolenia wstępne mogą odbywać się raz na rok. Z kolei dla stanowisk robotniczych przeprowadza się takie szkolenie nie rzadziej niż raz na 3 lata. Szkolenia okresowe BHP przeprowadza się w celu ugruntowania wiedzy i sprawdzenia, czy pracownicy są obeznani w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na swoim stanowisku. Takie spotkania są również istotne, ponieważ przepisy BHP ulegają zmianie i warto, aby pracownicy byli z tym na bieżąco. Szkolenia okresowe BHP w Warszawie przeprowadza firma EHS Consulting. Może ono być przeprowadzone w formie stacjonarnej, jak i na spotkaniu online. Program takiego szkolenia jest przygotowywany przez jednostkę szkoleniową i uwzględnia niezbędne szczegóły, które dotyczą,m.in. tematyki szkolenia czy czasu jego trwania. 

Szkolenia wstępne dla nowych pracowników 

Pierwsze szkolenie BHP, nazywanie również wstępnym, jest obowiązkiem pracodawcy wobec pracownika jeszcze przed dopuszczeniem go do pracy. Specjalne rozporządzenie określa zasady, zakres, wymagania dotyczące treści oraz sposób dokumentowania szkolenia. Jest ono przeprowadzane dzieląc się na dwie części – część pierwsza dotyczy instruktażu ogólnego, drugie instruktażu stanowiskowego. W przypadku części ogólnej, specjalista z zakresu BHP przedstawia zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie, przeprowadza szkolenie na wypadek wypadku czy wyjaśnia postępowania w razie pożaru w miejscu pracy. Profesjonalne usługi w mieście Warszawa – szkolenia wstępne BHP, przeprowadzane przez EHS Consulting, dają gwarancję, że Twoi pracownicy będą odpowiednio przygotowani na wypadek zagrożeń w zakładzie pracy i w sposób odpowiedni zareagują w sytuacji niebezpiecznej dla siebie i wszystkich osób w pomieszczeniu. Skorzystaj z usług doświadczonego Specjalisty ds. BHP online lub na miejscu. 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0