Sypialnia z cegłą rozbiórkową w tle

HomeSklepy

Sypialnia z cegłą rozbiórkową w tle

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie. Jej wystrój powinien sprzyjać relaksowi i nieskrępowanej atmosferze. Nic zatem dziwnego, że projektanci wnętrz w

Tablica cieni i pianka PE – kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i produkcji
Wyjątkowe pomysły na prezenty dla roczniaków
Personalizowany alkohol na prezent: zaskocz najbliższych!

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie. Jej wystrój powinien sprzyjać relaksowi i nieskrępowanej atmosferze. Nic zatem dziwnego, że projektanci wnętrz wręcz prześcigają się w tworzeniu przytulnych i klimatycznych aranżacji. Jednym z absolutnych hitów ostatnich lat są ściany z cegły rozbiórkowej. Choć ten nieszablonowy materiał może się kojarzyć z mało przytulnym stylem industrialnego loftu, z pewnością ma mnóstwo do zaoferowania. Czy płytki ceglane to zatem dobry pomysł do sypialni? Przekonaj się!

Dlaczego w ogóle warto sięgnąć po płytki z cegły?

Oryginalne płytki ceglane w sypialni to nie tylko ładny wygląd, ale szereg praktycznych zalet. Ten popularny materiał wykończeniowy charakteryzuje się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Czy może być lepsza wiadomość dla wielbicieli niczym niezmąconego wypoczynku po ciężkim dniu w pracy? Płytki ceglane doskonale wyciszają sypialnię od wewnątrz oraz wygłuszają wszelkie hałasy płynące z ulicy. To jednak nie wszystko. Cegła rozbiórkowa posiada także świetne właściwości termoizolacyjne. Latem chłodzą pomieszczenie, a zimą utrzymują przyjemną, stałą temperaturę.

Każdy styl dozwolony

Klasyczne płytki ceglane, w zależności od indywidualnych upodobań, pozwalają stworzyć naprawdę piękną sypialnię. Cegłę można zatem aranżować na wiele różnych sposobów.

  • poczuj się jak w Skandynawii

Sypialnia rodem z północnej Europy powinna być przestronna, jasna i oczywiście przytulna. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy położyć na ścianie płytki ceglane w  odcieniach bieli lub beżu. Do tego wystarczy dobrać drewniane meble, bawełniane tkaniny oraz praktyczne rozwiązania przestrzenne. To wszystko zapewnia niezwykle przyjemną i relaksującą atmosferę skandynawskiej hygge.

  • witaj w Nowym Jorku

Płytki ceglane to podstawowy element surowego stylu wielkomiejskiego loftu.  Industrialny charakter takiego pomieszczenia można podkreślić cegłą we wszelkich odcieniach czerwieni. W zestawieniu z metalowymi dekoracjami powstanie aranżacja rodem z filmów Woody’ego Allena.

  • wsi spokojna, wsi wesoła

A może zamiast surowości loftu wybrać sielski styl rustykalny? Drewniane belki stropowe, wyłożona surowymi deskami i wszechobecny motyw kwiatów i ziół to idealny pomysł na aranżację sypialni. Do tego naturalne płytki ceglane z rozbiórki i można się poczuć niemal jak na wsi u babci podczas letnich wakacji.

  • nieznośna lekkość bytu

Prowansalska sypialnia nawiązuje, podobnie jak wersja rustykalna, do sielskiego klimatu francuskiej wsi i ciepła domowego ciepła. Powinna być zatem przytulna, wypełniona klasycznymi, białymi meblami i naturalnymi materiałami. Jeśli do tego dodamy płytki ceglane w naturalnych kolorach można się spodziewać genialnego efektu. Należy przy tym pamiętać, że kolorystyka sypialni urządzonej w stylu prowansalskim powinna być odwzorowaniem francuskiego krajobrazu. Właśnie dlatego sprawdzą się tutaj płytki z cegły rozbiórkowej w ciepłym odcieniu beżu lub kawy z mlekiem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1