Rower elektryczny dla seniora i nie tylko

HomeSklepy

Rower elektryczny dla seniora i nie tylko

Rower staje się coraz bardziej popularną formą lokomocji. Chcemy zadbać o swoje zdrowie – stosujemy odpowiednie diety bogate w błonnik, warzywa i owoc

Chusteczki nawilżone uratują Cię od wielu kłopotów
Gra hover shot – doskonała zabawa i bezpieczna nauka strzelania w jednym
Jak zrobić sitodruk w domu i spersonalizować swoje ubrania?

Rower staje się coraz bardziej popularną formą lokomocji. Chcemy zadbać o swoje zdrowie – stosujemy odpowiednie diety bogate w błonnik, warzywa i owoce, aby dać swojemu organizmowi to co najlepsze. Często z braku czasu zaniedbujemy jednak ruch. Praca i codzienny pęd sprawiają, że nie mamy już siły na uprawianie sportu. Rower stał się idealnym sposobem na rozruszanie zastałych mięśni i przy okazji świetną alternatywą dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Niestety minusem takich dojazdów jest fakt, że podczas takiego treningu człowiek poci się a skorzystanie z prysznica w miejscu pracy nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechnioną praktyką. Przy takich rozważaniach nie można też zapomnieć o ludziach starszych, który również potrzebują ruchu. Nie wszystkie jednkmformy aktywności są dla nich odpowiednie. Świeże powietrze i rower wydawałby się świetnym pomysłem, ale co jeśli nie mają dostatecznych sił na takie wycieczki?

Co w takim razie zrobić, aby zaznać trochę ruchu i być świeżym w miejscu pracy? Jak o swoje zdrowie, bezpieczeństwo oraz komfort podczas aktywności fizycznej mogą zadbać seniorzy?

Dla kogo rower elektryczny?

Świetną alternatywą dla tradycyjnego roweru, który wyciska z nas siódme poty, jest rower elektryczny. Jeśli nie jesteś pasjonatem rowerowych wycieczek górskich czy też leśnych lub jesteś seniorem, który chce być w pełni sprawny i korzystać z uroków jazdy na rowerze, wybierz rower elektryczny. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się rowery elektryczne trekkingowe. Wyposażone w dodatkowy napęd, mogą służyć w dojeździe do pracy ale też w rekreacyjnych przejażdżkach osób, które nie mają wystarczających sił na ciężkie pedałowanie. Rowery elektryczne różnią się od tradycyjnych obecnością silniczka umieszczonego w przednim kole lub w suporcie mechanizmu korbowego. Dzięki temu jazda nie wymaga tak dużego nakładu energii jak w zwykłym rowerze i sprawia, że jazda jest o wiele bardziej przyjemna i komfortowa. Jeśli jednak myślisz o pokonywaniu trudnych i długich górskich lub leśnych tras, warto zainwestować w elektryczny rower górski. E-mtb, to najpopularniejsza kategoria rowerów elektrycznych. Odpowiednio dostosowana budowa elektrycznego roweru górskiego sprawi, że pokonasz nawet najtrudniejsze trasy, które są trudne do osiągnięcia przy pomocy tradycyjnego roweru.

Ekologia ponad wszystko

Rowery elektryczne oprócz komfortu jazdy jaki dają użytkownikowi, mają jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę – są w pełni ekologiczne. To ważne w dzisiejszych czasach, kiedy świadomość społeczna jest tak wyczulona na problem zanieczyszczenia środowiska i globalnego ocieplania. Dziś coraz bardziej niż kiedykolwiek, staramy się żyć w zgodzie z naturą – segregujemy śmieci, inwestujemy w instalacje fotowoltaiczne, samochody elektryczne i sadzimy drzewa. Zarówno tradycyjne rowery jak i rowery elektryczne, są w pełni przyjazne środowisku, ponieważ nie produkują spalin. Rowery elektryczne to idealny wybór, jeśli chcesz być fit i eko.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0