Prostownica do włosów: jak wybrać najlepszą?

HomeSklepy

Prostownica do włosów: jak wybrać najlepszą?

Idealnie proste włosy nie muszą być marzeniem. Każda z nas może uporać się przecież z niesfornymi lokami. Pomoże w tym tak proste urządzenie, jak pros

Ostre koło – co to za typ roweru?
Szukasz uniwersalnego stroju na trasę? Zobacz, co oferują cenione sklepy motocyklowe w Łodzi!
Rower elektryczny dla seniora i nie tylko

Idealnie proste włosy nie muszą być marzeniem. Każda z nas może uporać się przecież z niesfornymi lokami. Pomoże w tym tak proste urządzenie, jak prostownica do włosów. Wybór takich urządzeń w sklepach jest szeroki, zatem każda z nas znajdzie dla siebie wiele ciekawych możliwości. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego sprzętu?

Rodzaj płytki to podstawa!

By prostownica do włosów pomagała nam w układaniu fryzury, a nie stała się przyczyną większych problemów ze zniszczonymi włosami, warto zadbać o to, by posiadała możliwie jak najlepszą płytkę. Na co warto postawić? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są płytki teflonowe, dzięki którym włosy nie przywierają do prostownicy. Niestety, płytki te nierówno się nagrzewają, a to skutkuje takimi problemami, jak przepalenie części włosów. Bezpieczniejszym rozwiązaniem są te prostownice do włosów, które posiadają płytki ceramiczne lub tytanowe. To ostatnie rozwiązanie wiąże się wprawdzie z większymi wydatkami, jeśli jednak chcemy cieszyć się zdrowymi i gładkimi włosami, warto w nie zainwestować.

Wybór odpowiedniej temperatury

To, do jakiej temperatury można rozgrzać prostownicę, również jest sprawą bardzo ważną. Temperatura ma przecież istotny wpływ na stan naszych włosów. Warto też pamiętać, że każdy rodzaj włosa ma swe potrzeby. I tak na przykład włosy grube i kręcone będą wymagały prostownicy z możliwością rozgrzania do wysokiej temperatury, z kolei przy włosach cienkich warto zainwestować w te prostownice, które posiadają możliwość regulowania temperatury i obniżania jej do bezpiecznego poziomu.

Nowa czy używana?

Prostownica do włosów to jedno z tych urządzeń, w przypadku których bezpieczeństwo jest sprawą bardzo ważną. Jeśli zatem zdecydujemy się na zakup sprzętu używanego, musimy mieć pewność, iż pochodzi on z pewnego źródła. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnego sklepu, w którym wybierzemy najlepszą dla siebie prostownicę. Dzięki temu proste i zdrowe włosy przestaną być marzeniem, a my będziemy mogły bezpiecznie sprawdzać nowe fryzury.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0