Poradnik kryptowalutowy – pierwsze kroki na rynku walut wirtualnych

HomePieniądze

Poradnik kryptowalutowy – pierwsze kroki na rynku walut wirtualnych

Waluty wirtualne wciąż przyciągają duże zainteresowanie ze strony nowych użytkowników, którzy pragną dowiedzieć się więcej o tym fascynującym świecie.

Bądź na czasie – promocje bankowe
Doładowanie konta paysafecard – szybki sposób na pozyskanie środków płatniczych
Pożyczka gotówkowa na wakacje – czy to dobre rozwiązanie?

Waluty wirtualne wciąż przyciągają duże zainteresowanie ze strony nowych użytkowników, którzy pragną dowiedzieć się więcej o tym fascynującym świecie. W związku z tym, postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, w którym uwzględnimy najważniejsze informacje: czym są waluty wirtualne? Do czego służą? Jak możemy wejść w ich posiadanie? Rozwinięcie tematu zawiera bardziej obszerny poradnik kryptowalutowy.

Czym właściwie są kryptowaluty?

Kryptowaluty to cyfrowe pieniądze. Odznaczają się zdecentralizowanym charakterem, co oznacza, że nie mają nad sobą żadnego nadzoru finansowego. Funkcjonują w innowacyjnej sieci blockchain, która pozwala łączyć użytkowników z całego świata i przeprowadzać błyskawiczne i dyskretne płatności. Przy zachowaniu pewnych zasad, waluty wirtualne mogą być całkowicie anonimowym środkiem płatności. Nie posiadają realnej wartości, ze względu na brak pokrycia w złocie lub innych surowcach. O cenie kryptowaluty decyduje stosunek popytu do podaży.

Waluty wirtualne to innowacyjny środek płatniczy, który umożliwia bezpieczne i dyskretne płatności przez Internet. Popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, coraz częściej mogą być wykorzystane także w sklepach, restauracjach, stacjach benzynowych oraz innych lokatach stacjonarnych. Warto zauważyć, że w niektórych krajach, takich jak np. Szwajcaria czy Japonia, Bitcoin funkcjonuje jako pełnoprawny środek płatniczy i może być wykorzystany np. do opłacenia podatków. Proces adaptacji kryptowalut w codziennym świecie postępuje, dzięki czemu, cyfrowe pieniądze dają nam coraz szerszy wachlarz możliwości.

Gdzie można pozyskać kryptowaluty?

Kryptowaluty można pozyskać na trzy sposoby. Najpopularniejszą metodą wybieraną przez początkujące osoby są internetowe kantory, w których tradycyjne pieniądze możemy zamienić na wybrane waluty wirtualne. Podobnie działają giełdy kryptowalutowe, tyle że, wymagają dopełnienia wielu formalności przy rejestracji konta. Wyjątkiem jest zdecentralizowana giełda Binance, która nie obsługuje tradycyjnych walut. Na giełdzie, transakcje odbywają się na linii użytkownik – użytkownik.

Przed zakupem pierwszych pieniędzy cyfrowych, warto najpierw sprawdzić poradnik kryptowalutowy związany z dostępnymi portfelami. Najbardziej funkcjonalne są portfele mobilne i przeglądarkowe. Bezpieczniejszą alternatywą są portfele desktopowe oraz sprzętowe. Bitcoiny oraz inne popularne kryptowaluty możesz pozyskać także w bitomatach. To specjalne urządzenia działające jak bankomat i wpłatomat, tyle tylko, że obsługują one kryptowaluty.

Poradnik kryptowalutowy dla początkujących inwestorów

W pierwszych latach istnienia sieci, cena Bitcoina oscylowała poniżej granicy 100 dolarów. W następnych latach nastąpił imponujący wzrost, a jego szczyt odnotowaliśmy pod koniec 2017 roku, gdy cena jednego Bitcoina otarła się o granicę 20,000 USD. Takie wzrosty pobudzają wyobraźnię wielu osób, które pragną rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo ryzykowana forma inwestowania i niewątpliwie wymaga dużej wiedzy i znajomości rynku. Popularną formą jest inwestowanie swoich środków w rozwój nowych, obiecujących projektów blockchain.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0