Paczki do Anglii: jak wysłać? Oto nasz poradnik na 2022 rok!

HomeTransport

Paczki do Anglii: jak wysłać? Oto nasz poradnik na 2022 rok!

Nadanie paczki do Anglii wiąże się obecnie z pewnymi ograniczeniami. Jest to wynikiem wystąpienia UK z Unii Europejskiej. Do podstawowych zmian zalicz

Wypożyczalnia samochodów Warszawa – jasne zasady i mało formalności
Jak zorganizować wysyłkę paczek, prowadząc sklep internetowy?
Jakie zalety mają łodzie z laminatu?

Nadanie paczki do Anglii wiąże się obecnie z pewnymi ograniczeniami. Jest to wynikiem wystąpienia UK z Unii Europejskiej. Do podstawowych zmian zalicza się konieczność przejścia przesyłki przez odprawę celną i związane z tym przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Jak wysłać przesyłkę do tego kraju, aby doszła na czas i bez problemu?

Paczka do Wielkiej Brytanii a ograniczenia celne

Jedną z najważniejszych informacji, jaką powinien mieć każdy wysyłający paczkę do Anglii, jest ta dotycząca zawartości przesyłek objętych odprawą celną. Od tego bowiem zależy, czy zostanie ona objęta cłem lub też skłoni urzędnika celnego do przeprowadzenia bardziej szczegółowej kontroli. Po Brexicie obowiązują nowe przepisy dotyczące eksportu i importu, obejmujące także prywatne przesyłki, które przewozi kurier do UK.

Aby paczka do Wielkiej Brytanii bez problemu przeszła kontrolę, konieczne jest ograniczenie jej zawartości wyłącznie do rzeczy przeznaczonych na użytek własny. Oznacza to, że nie powinna ona zawierać np. kilkunastu sztuk nowej odzieży lub innych produktów, które mogą sprawiać wrażenie handlowych. Nie należy też wkładać do niej rzeczy objętych zakazem, takich jak artykuły pirotechniczne, perfumy czy żywność. Istotna jest też wartość paczki, która nie powinna przekroczyć 45 euro. Powyżej tej kwoty zostaną naliczone cło i podatek VAT.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Najlepszym sposobem na nadanie przesyłki na Wyspy w 2022 roku jest kurier do UK. Możesz go zamówić za pośrednictwem strony internetowej konkretnego przewoźnika, telefonicznie lub też skorzystać z wygodniejszej opcji, jaką jest nadanie paczki do Anglii w Euro Paka – serwisie internetowym, w którym znajdziesz oferty wielu firm kurierskich.

Jak wysłać paczkę do Anglii za pośrednictwem tego portalu? Wystarczy kilka prostych kroków:

  • przygotuj przesyłkę i dokładnie sprawdź, czy jej zawartość spełnia obecne wymagania dotyczące ograniczeń importowo-eksportowych,
  • zapakuj paczkę w solidny karton i starannie oklej wszystkie brzegi,
  • zmierz i zważ przesyłkę po jej zapakowaniu,
  • wpisz informacje o parametrach paczki do Anglii do formularza na stronie głównej serwisu,
  • dokonaj wyceny paczki i przejrzyj dostępne oferty,
  • wybierz jedną z ofert i zamów usługę,
  • wypełnij formularze na stronie internetowej – adresowy oraz deklarację celną – zgodnie z podanymi wskazówkami,
  • umów się na odbiór paczki przez kuriera i zapłać za usługę.

Kurier do UK może odebrać Twoją paczkę z domu lub innego wskazanego przez Ciebie miejsca. W takiej sytuacji jednak zapłacisz za usługę nieco więcej. Masz też możliwość osobistego wysłania przesyłki w punktu nadawczego, który znajduje się w Twoim mieście. Adresy znajdziesz na stronach przewoźników.

Paczki do Anglii – cena usługi

Jeśli wcześniej wysyłałeś paczki do Anglii i masz świadomość, że po Brexicie usługa zdrożała, z pewnością chcesz wiedzieć, ile teraz zapłacisz. Pomimo powszechnego przekonania, że opłaty celne i podatki znacznie podniosły koszty realizacji usług kurierskich, w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Przykładowo za przesyłkę do UK o wymiarach 20x10x10 cm i wadze 1 kg trzeba zapłacić 110-123 zł. Wysłanie takiej samej paczki do Szwecji, która należy do UE, to koszt od 106 do 140 zł.

Z powyższego wynika, że to nie opłaty celne mają największe znaczenie przy obliczaniu kosztów wysyłki. Istotne są gabaryty, waga paczki, a także kraj docelowy. Biorąc pod uwagę zwolnienie z opłat takich jak cło czy VAT przesyłek prywatnych, odpowiednio komponując ich zawartość, można uniknąć dodatkowych kosztów. Jedynym stałym dodatkiem jest opłata celna, zazwyczaj doliczana już do usługi przez przewoźnika.  

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0