Odzież żeglarska – dobrze przygotowanemu zawsze wiatr w żagle

HomeSklepy

Odzież żeglarska – dobrze przygotowanemu zawsze wiatr w żagle

Z historycznego punktu widzenia, żeglarstwo było wykorzystywane głównie w transporcie. Obecnie, dziedzina to wiąże się głównie ze sportami wodnymi bąd

Jak Ekogroszek Przyczynia się do Redukcji Emisji CO2?
Porządne akcesoria do biura
Łupież u dziecka – wiedza bez tajemnic

Z historycznego punktu widzenia, żeglarstwo było wykorzystywane głównie w transporcie. Obecnie, dziedzina to wiąże się głównie ze sportami wodnymi bądź aktywnościami rekreacyjnymi i stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest bowiem coś nieodpartego w otwartej wodzie i bliskości natury, co sprawia, że pod pełnymi żaglami możemy odprężyć się, a zarazem poczuć dreszczyk emocji i przeżyć niezapomniane chwile.

Oczywiście, uprawianie żeglarstwa wymaga ukończenia specjalnych szkoleń i kursów, niemniej jednak jest to opłacalna inwestycja. A co, gdy nabędziemy już odpowiednie uprawnienia? Posiadanie własnej łódki nie jest absolutnie wymagane, gdyż tu z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju wypożyczalnie. Natomiast to, o co warto zadbać we własnym zakresie to odpowiednia odzież żeglarska wysokiej klasy. To właśnie ten aspekt w dużej mierze przekłada się na jakość naszych doświadczeń.

Jaka odzież żeglarska zapewni Ci wygodę i świetny wygląd?

Właściwe ubranie jest istotne przy niemal każdym typie aktywności na świeżym powietrzu. Potwierdzą to profesjonaliści oraz amatorzy różnego rodzaju dyscyplin sportowych, lecz nie tylko. Pamiętajmy jednak, że żeglarstwo poza swoimi nieodpartymi urokami, wiąże się często ze szczególnie trudnymi warunkami. Silny wiatr, woda, rażące słońce… Ponad to, warunki atmosferyczne na otwartej wodzie mogą ulegać nagłym zmianom. Stopień trudności będzie uzależniony od miejsca, gdzie żeglujemy – czy na jeziorze, czy na morzu – oraz na jak długi rejs się wybieramy, ale zarówno Ty, jak i Twoja odzież musicie być zawsze przygotowani. Co zatem powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze odzieży żeglarskiej?

W przypadku większości elementów odzieży żeglarskiej najistotniejszą cechą jest nieprzemakalność materiału przy zachowaniu właściwości przepuszczania powietrza. To pierwsze ochroni nas oczywiście przed takimi czynnikami jak deszcz. Dobra przepuszczalność natomiast zapewni komfort użytkowania, gdy mocniej zaświeci słońce, nie wspominając już o tym, że żeglarstwo wiąże się po prostu ze sporym wysiłkiem fizycznym. Pod wodoodporną warstwą zewnętrzną przyda się ciepły polar, a na stopach wygodne obuwie, najlepiej zapewniające dobrą przyczepność przy dużej wilgotności. Kalosze sprawdzą się tu idealnie!

Okulary – nieodłączny element wyposażenia każdego żeglarza

Nawet najlepsza odzież żeglarska nie ochroni nas jednak przed wszystkim, dlatego też tak ważne są akcesoria. Okulary żeglarskie Gill to niezawodny sposób, by zadbać o swój wzrok nawet w trakcie najbardziej wymagających rejsów. To coś znacznie więcej niż zwykłe okulary przysłoneczne. Naturalnie, zapewniają one podstawową ochronę oczu przed promieniowaniem UV, ale ponad to, zostały specjalnie przygotowane do specyficznych warunków i   szczególnych wymagań. Przede wszystkim, okulary dla żeglarzy Gill nie toną w wodzie dzięki zastosowaniu profesjonalnej technologii pływającej komory powietrznej. Wyróżnia je też doskonała wentylacja, która zmniejsza skraplanie uchwytu nosa i skroni, co znacznie poprawia wygodę użytkowania. Dodatkowo, zastosowane soczewki są odporne na zarysowania, więc produkt w nienaruszonym stanie będzie służył przez długi czas. Szeroki wybór kształtów i kolorów modeli damskich oraz męskich zadowoli każdego miłośnika żeglarstwa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0