Odpowiednie obuwie w trosce o zdrowie

HomeSklepy

Odpowiednie obuwie w trosce o zdrowie

Nogi prowadzą nas przez życie i zapewniają możliwość poruszania się. Ograniczenie motoryki lub jej brak mają bardzo duży wpływ na nasze życie. Jak nie

Ekologiczne kubki – poznaj naturalną ofertę Slowpack
Czy drewno konstrukcyjne to budowlany materiał przyszłości?
Jakie etui wybrać do iPhone 11? Oto kilka ciekawych propozycji

Nogi prowadzą nas przez życie i zapewniają możliwość poruszania się. Ograniczenie motoryki lub jej brak mają bardzo duży wpływ na nasze życie. Jak nie trudno się domyślić dbanie o nogi, a zwłaszcza o stopy to podstawa. Co zatem sprawia, że traktujemy nasze stopy w sposób nieodpowiedni?

Obuwie ma znaczenie

Czy wybierając obuwie jesteś w stu procentach pewny, że wybrane buty są właściwe do masy Twojego ciała, szerokości i długości stopy? Czy może jednak popadłeś w rutynę i sięgasz po buty, które standardowo odpowiadają wyłącznie do tej pory wybieranemu rozmiarowi? Zazwyczaj idziemy na skróty w naszych wyborach i z uporem maniaka popadamy w schematy. Warto jednak przy najbliższych zakupach obuwia zwrócić uwagę nie tylko na wygląd butów, ale materiał, z którego zostały wykonane, sposób szycia i klejenia poszczególnych elementów, a także grubość podeszwy, która ma wpływ na wygodę chodzenia.

Naturalne materiały

O ile jest to możliwe i dostępne dla naszego budżetu, warto wybierać buty wykonane z naturalnych materiałów. Stopa w butach wykonanych ze skóry zachowuje się zupełnie inaczej, niż butach wyprodukowanych ze sztucznych materiałów. W naturalnych stopy się tak nie pocą. Jest naturalna wentylacja, a dodatkowo lepiej dopasowują się do stopy. Pojawia się mniej otarć i mechanicznych uszkodzeń naskórka powstałych w wyniku chodzenia. Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić na skórzane obuwie, które jest droższe od pozostałych, to starajmy się wybierać takie buty, które chociaż posiadają skórzane wkładki.

Obuwie do zadań specjalnych

Poza butami dostępnymi w sklepach obuwniczych możemy także zakupić buty robocze. Jest to specjalny rodzaj obuwia dedykowany przede wszystkim zakładom pracy, które powinny wyposażyć swoich pracowników w środki ochrony indywidualnej pod względem czynników szkodliwych, które pojawiają się na danym stanowisku pracy. Takie buty robocze zazwyczaj nie są dostępne w zwykłych sklepach. Znajdziemy je w dedykowanych punktach z asortymentem bhp. Niekiedy dostępne są w marketach budowlanych, ale przede wszystkim w sklepach i hurtowniach bhp.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0