Na czym polega mezoterapia igłowa?

HomeZdrowie i uroda

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Jednym z najczęściej wykonywanych i jednocześnie wyjątkowo efektywnych zabiegów nowoczesnej medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Wykonuje się

Tabletki na powiększanie biustu – ranking preparatów bez recepty
Jak dbać o szkliwo? Sprawdzone sposoby na zdrowe zęby
Myślisz, że coś Ci dolega? Zdecyduj się na badanie USG!

Jednym z najczęściej wykonywanych i jednocześnie wyjątkowo efektywnych zabiegów nowoczesnej medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Wykonuje się ją w celu likwidacji zmarszczek, przebarwień i rozstępów, a także aby przyspieszyć porost włosów. Idea zabiegu opiera się na wstrzykiwaniu pod skórę odżywiających substancji aktywnych, dzięki którym cera staje się jędrna i nawilżona.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi często wynika z odczuwania dyskomfortu związanego z niekorzystną cechą wyglądu i chęcią pozbycia się jej. W przypadku mezoterapii igłowej, problemami na rozwiązanie których można liczyć, są zmarszczki, przesuszona skóra, przebarwienia, rozstępy i inne niedoskonałości skórne, a także chęć powstrzymania łysienia i wypadania włosów. Terapię można wykonać na każdym obszarze ciała – kobiety zazwyczaj decydują się na twarz, okolice dekoltu i szyi, skórę głowy, brzuch lub pośladki. Co ciekawe mezoterapia igłowa to jeden z tych zabiegów, w których efekt widać już po pierwszej wizycie. Kilka spotkań w klinice medycyny estetycznej może sprawić, że doskwierające defekty znikną, jednakże należy pamiętać, że aby utrzymać efekty, trzeba powtarzać zabiegi cyklicznie i ściśle według wskazań lekarza lub kosmetologa.

Dokładny przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Wykonanie mezoterapii igłowej poprzedza dokładny wywiad lekarski, mający na celu określenie, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania tej procedury. Koniecznie trzeba poinformować osobę wykonującą zabieg jeśli podejrzewamy u siebie zaawansowane choroby skóry, takie jak opryszczka, infekcje i stany zapalne, bądź mamy alergię na składniki aktywnego koktajlu stosowanego w nakłuciach. Terapii nie mogą się poddać także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabieg wiąże się z serią nakłuć, stąd dla komfortu pacjentki, stosuje się znieczulenie miejscowe. Właściwy przebieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzenie tzw. depozytów preparatu – przy pomocy igły i strzykawki. Iniekcje tego typu poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy. Preparat dobiera się indywidualnie do osoby i zazwyczaj składa się z kwasu hialuronowego, kompleksu witamin lub wyciągów z roślin. Warto zapytać o optymalną dla swoich potrzeb ampułkę z substancją czynną. Taki wybór składników skutkuje głębokim pobudzeniem i nawilżeniem skóry. Oczywiście w przypadku kuracji cellulitu lub przeciwdziałaniu wypadania włosów stosuje się precyzyjnie dobrane koktajle dopasowane do zapotrzebowania klienta.

Efekty mezoterapii igłowej

Z uwagi na to, że mezoterapia przerywa ciągłość skóry, po wykonaniu zabiegu przez krótki czas może utrzymywać się niewielki obrzęk oraz ból. Gdy skutki uboczne znikną, od razu można zauważyć poprawę cery, szczególnie wygładzenie zmarszczek oraz jędrność, co znacząco wpływa na atrakcyjność i samopoczucie. Niewątpliwym plusem zabiegu jest natychmiastowy i widoczny rezultat nawilżenia i regeneracji. Aby wykorzystać pełnię możliwości medycyny estetycznej, zalecane jest kilkukrotne przystąpienie do zabiegu. Wskazana seria to 3-6 zabiegów, wykonywanych co 3-4 tygodnie. W przypadku mezoterapii skóry głowy: 3-6 zabiegów co 2-3 tygodnie. Serię zabiegów można powtarzać raz na pół roku lub raz na rok (dla podtrzymania efektów).

Zainteresowanie ofertą klinik medycyny estetycznej rośnie i zabiegi stają się wysoce profesjonalne, co sprawia, że zniwelowanie niedoskonałości wyglądu staje się procedurą dostępną dla każdej z nas. Mezoterapia igłowa jest skuteczna i bezpieczna, dzięki czemu stała się idealnym zabiegiem, aby bez zbędnych problemów odżywić swoją skórę, zatrzymać procesy starzenia lub pozbyć się cellulitu.

Więcej o mezoterapii igłowej, wskazaniach, przeciwskazaniach do jej wykonaniu oraz o dokładnym przebiegu procedury przeczytasz na stronie https://qcl.pl.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0