Na co zwrócić uwagę wypożyczając namiot eventowy?

HomeSklepy

Na co zwrócić uwagę wypożyczając namiot eventowy?

Wynajem namiotów eventowych staje się coraz bardziej powszechniejszy. Z opcji tej korzystają zarówno osoby prywatne, które potrzebują jednorazowej usł

Wyprawka do szpitala dla mamy
Porządne akcesoria do biura
Łupież u dziecka – wiedza bez tajemnic

Wynajem namiotów eventowych staje się coraz bardziej powszechniejszy. Z opcji tej korzystają zarówno osoby prywatne, które potrzebują jednorazowej usługi, jak i firmy zajmujące się profesjonalną organizacją imprez okolicznościowych. Wynajem jest, bez wątpienia, dużo tańszy niż kupno namiotu na własną rękę, co nie znaczy, że należy do niego podchodzić na zasadzie “jakoś to będzie”.

Specjalnie z myślą o osobach, które po raz pierwszy stają przed koniecznością wyboru namiotu przygotowaliśmy krótki poradnik – na co warto zwrócić uwagę i jak skutecznie przygotować namiot?

W pierwszej kolejności…

Na początku musimy, rzecz jasna, ustalić, do jakiego celu wykorzystamy wynajęty namiot eventowy – należy więc wziąć pod uwagę charakter samej imprezy. Czy organizujemy wesele, komunię, a może wydarzenie masowe? Każdy z tych przypadków należy bowiem rozpatrywać indywidualnie w kontekście wynajmu namiotu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wynajem namiotów w dzisiejszych czasach przebiega bezproblemowo i z łatwością dobierzemy odpowiedni jego typ do naszego wydarzenia – i to niewielkim kosztem!

Decydując się na wybór konkretnego namiotu powinniśmy wziąć pod uwagę ilość wolnej przestrzeni w miejscu, w którym zamierzamy zorganizować wydarzenie. Konieczne jest odpowiednie planowanie przestrzenne – tak, aby goście mogli komfortowo i bezpiecznie, w dowolnej chwili wejść do środka lub opuścić jego wnętrze bez napierania na siebie i generowania tłoku. Nie bez znaczenia jest potencjalna liczba osób, jaka miałaby się w takim namiocie zmieścić. Wziąć pod uwagę musimy także sposób zabudowy ścian. Powinny one być, rzecz jasna, stabilne i wytrzymałe, niemniej ich konstrukcja nie powinna w żaden sposób utrudniać ewentualnej ewakuacji.

Gdzie wypożyczyć namiot?

Warto wiedzieć, że wynajem to opcja doskonała również jesienią i zimą – warto jednak udać się w tym celu do wypożyczalni, która zaoferuje odpowiednie, dostosowane do warunków typowych dla tych pór roku namioty eventowe. Namiot wypożyczany zimą czy jesienią powinien być przede wszystkim zaopatrzony w wytrzymalsze ściany, skuteczniej blokujące chłód czy wiatr, a także aktywne systemy grzewcze.

W tym kontekście polecić możemy wynajem namiotów uznanej marki Vitabri – produkuje ona bowiem namioty eventowe wysokiej klasy, które z powodzeniem można wykorzystać również podczas wydarzeń organizowanych w jesienno-zimowych okolicznościach.

Transport namiotu

Transportu namiotu eventowego możemy dokonać samodzielnie, lecz bardzo często nie ma takiej potrzeby. Firmy świadczące usługi takie, jak wynajem namiotu mogą bowiem dostarczyć go bezpośrednio na miejsce, w którym odbywać się będzie organizowane przez nas wydarzenie specjalistycznym sprzętem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pracownicy wypożyczalni mogą również samodzielnie rozłożyć namiot i przygotować go do dalszej eksploatacji.

Co z wnętrzem namiotu?

Sam wynajem namiotów to jeszcze nie wszystko. W wielu przypadkach we wnętrzu rozstawione zostaną przecież krzesła, stoły, czy miejsca dla pracowników wydarzenia. We wnętrzu namiotu może się również znaleźć kilka przenośnych mebli, akcesoriów, czy głośników (jeśli scena wydarzenia znajduje się stosunkowo daleko). Rozstawiając je pamiętać musimy o tym, by pozostawić wystarczająco dużo przestrzeni, by goście wydarzenia mogli komfortowo opuścić namiot i wejść do niego na powrót.

Również i tu pomóc mogą pracownicy wypożyczalni namiotów. Dzięki swojej wiedzy na temat danego modelu namiotu pomogą oni w odpowiedni sposób spożytkować dostępne w środku miejsce tak, by udział w wydarzeniu stał się dla gości jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0