Myślisz, że coś Ci dolega? Zdecyduj się na badanie USG!

HomeZdrowie i uroda

Myślisz, że coś Ci dolega? Zdecyduj się na badanie USG!

Dosłownie nikt nie lubi być zaskakiwany informacją o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia lub zaawansowanej chorobie. By uniknąć takich przykrych niespodz

E-recepta – czym jest i w jaki sposób działa?
Zbiórka na leczenie – gdzie szukać wsparcia?
Czy można wyleczyć blizny i rozstępy?

Dosłownie nikt nie lubi być zaskakiwany informacją o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia lub zaawansowanej chorobie. By uniknąć takich przykrych niespodzianek, warto skłonić się ku regularnemu praktykowaniu profilaktyki zdrowotnej. Wśród metod, które pozwalają wcześnie zidentyfikować schorzenia, urazy i zaburzenia funkcjonowania organizmu, niebagatelną rolę odgrywają badania obrazowe, a wśród nich — ultrasonografia, czyli wszystkim dobrze znane USG. Kiedy warto się na nie zdecydować i gdzie je wykonać?

Badanie usg — na czym polega? Czy jest bolesne?

Wykonanie badania usg to standardowa procedura w wykrywaniu chorób, a także ocenianiu postępów leczenia różnych schorzeń. Badanie usg może służyć także ocenie całkowicie fizjologicznych procesów i stanów organizmu jak na przykład ciąża, postęp rozwoju płodu, szacowanie terminu porodu.

Pomimo iż wszelakie badania kojarzą się z lękiem przed bólem i dyskomfortem, usg jest całkowicie bezbolesne, komfortowe i stosunkowo krótkie. Nie jest inwazyjne i nie narusza struktury skóry, co dla wielu osób byłoby przerażającą wizją. Polega jedynie na przesuwaniu głowicy aparatury po odsłoniętym kawałku ciała pacjenta, który poddawany jest badaniu i pokryty jest żelem. Obraz struktur wewnętrznych ukazywany jest na specjalnym monitorze i odczytywany przez lekarza diagnostę.

Badanie usg w Warszawie jest łatwo dostępne w wielu przychodniach, ale konieczne jest, by wykonać je w sprawdzonym miejscu, które prowadzone jest przez wykwalifikowanych specjalistów. Przeglądając oferty diagnostyki obrazowej i możliwości jej opisu w mieście Warszawa, nie sposób pominąć REX MEDICA, gdzie badanie usg wykonywane jest na najwyższym poziomie i od razu jest szczegółowo opisywane.

Kiedy należy wykonać badanie usg?

Badanie usg to jedno z najmniej inwazyjnych badań obrazowych. Wykonać je można prywatnie lub na skierowanie NFZ (refundacja). W Warszawie, w miejscu REX MEDICA oprócz nagłej diagnostyki, wykonywanej w przypadku urazu lub kontuzji, można zrealizować i opisać:

  • usg piersi,
  • usg jamy brzusznej,
  • usg stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł,
  • usg narządów wewnątrzwydzielniczych,
  • usg żeber i klatki piersiowej;

Takie badania można wykonać na własne życzenie, jeżeli podejrzewa się, że w danym obszarze ciała, dzieje się coś niepokojącego. By uspokoić swój lęk — warto gruntownie przebadać swój organizm i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Niektóre z badań usg, zalecane są do regularnego wykonywania, szczególnie w przypadku kobiet. Z tego też tytułu, lekarze rekomendują kobietom wykonywanie usg piersi przynajmniej raz do roku, by w razie powstania niepokojących zmian, móc je w porę wychwycić i skutecznie leczyć.

Jak wybrać odpowiednie miejsce do wykonania usg piersi w Warszawie?

By wybrać sprawdzone miejsce na wykonanie badania usg, a w tym usg piersi, warto zasięgnąć rekomendacji innych pacjentów, ale przede wszystkim bazować na dyplomach i realnych kwalifikacjach personelu, który wykonuje i opisuje badanie.
Centrum REX MEDICA w Warszawie to wiarygodny punkt na mapie, w którym nie tylko znajduje się nowoczesny i patentowany sprzęt medyczny, ale również pracuje świetna kadra, doświadczonych i wielokierunkowo wykształconych specjalistów z zakresu diagnostyki usg.

Dbając o swoje zdrowie, nie należy czekać do wystąpienia pierwszych objawów choroby. Należy regularnie kontrolować stan zdrowia i wykonywać badania profilaktyczne, a wśród nich — badanie usg.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0