Modne lampy wiszące. Jaką kupić do domu?

HomeDom i wnętrza

Modne lampy wiszące. Jaką kupić do domu?

Lampy wiszące to stylowe i uniwersalne rozwiązanie do wielu domów. Także wśród tych produktów można znaleźć ciekawe trendy, które będą stylowym dodatk

Co wziąć pod uwagę przy remoncie łazienki?
Jak wybrać oświetlenie do wielofunkcyjnych przestrzeni domowych?
Jakie nieruchomości Wrocław i okolice cenią najwyżej?

Lampy wiszące to stylowe i uniwersalne rozwiązanie do wielu domów. Także wśród tych produktów można znaleźć ciekawe trendy, które będą stylowym dodatkiem w pomieszczeniu. Jaką lampę wiszącą warto kupić do domu? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Planowanie

Zanim wybierzemy idealną lampę wiszącą, należy zwrócić uwagę na cechy pomieszczenia, w którym chcemy ją umieścić. Pierwszą jest nie tylko przeznaczenie konkretnego pokoju, ale też jego styl i konstrukcja. Inne oświetlenie dobrze sprawdzi się także solo, a inne – gdy w pomieszczeniu znajduje się kilka punktów świetlnych. Należy również zadbać o to, by światło było równomierne i nie oślepiało. W związku z tym istotny jest nie tylko wybór modelu o odpowiednim kloszu, ale także z możliwością zamontowania właściwej żarówki. Ważna jest także wysokość pomieszczenia – przy wysokim suficie możemy zdecydować się na dłuższe modele, przy niskim – lepiej jest dobrze przemyśleć swoją decyzję. W zakresie stylu do wyboru mamy wiele designów, a także materiałów – warto, by korespondowały one z pozostałymi elementami wystroju.

Klosz w górę czy w dół?

Problem ten w większości przypadków sprowadza się do indywidualnego gustu. Jednak nie zawsze tak jest. Wiszące oświetlenie w konkretnych pomieszczeniach pełni często inną funkcję, co sprowadza się również do wyboru właściwego skierowania klosza. W pomieszczeniach, w których zależy nam na nastrojowym świetle, najlepiej jest zdecydować się na model skierowany ku górze. Pozwoli to strumieniowi rozproszyć się po suficie. Powoduje to jednak, że część pomieszczenia może być nierównomiernie oświetlona. Uniknąć takiego efektu pozwalają lampy o kloszach skierowanych na dół. Świetnie sprawdzają się one w sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Pamiętajmy jednak, że każde pomieszczenie można doświetlić – czy to lampami stojącymi, czy kinkietami, a nawet coraz popularniejszymi taśmami LED.

Trendy

Na trendy składa się wiele czynników – kształty, kolory czy materiały. Jednak coraz więcej osób przestaje traktować oświetlenie wyłącznie jako element funkcjonalny. Oznacza to, że wśród modnych wzorów można znaleźć designerskie produkty, które przypominają wręcz małe dzieła sztuki. Z drugiej strony, ogromną popularnością cieszy się wyrazisty minimalizm, który chętnie przełamywany jest mocnymi kolorami. Od pewnego czasu można także zauważyć wpływy industrialne. Wyraża się to nie tylko w surowych formach lub drucianych kloszach, ale też w ozdobnych żarówkach, które można wykorzystać w tego typu oświetleniu. Możliwości jest wiele – każdy z nas znajdzie coś dla siebie wśród szerokiej oferty wielu producentów – w tym liderów branży. Warto ją sprawdzić chociażby tutaj: https://domar.pl/kategorie/oswietlenie/.

Kreatywne rozwiązania

Wśród trendów można znaleźć także różnego rodzaju kreatywne rozwiązania. Jednym z najpopularniejszych są surowe modele lamp, nieraz składające się wyłącznie z odpowiednio zaaranżowanego kabla i ozdobnej żarówki. Świetnie sprawdza się również oświetlenie LED – czy to w formie ciekawych lamp wiszących, czy odpowiednio umieszczonych taśm. Na fali popularności stylu retro coraz więcej osób decyduje się także na stylowy dodatek w formie neonu, który nie tylko pełni funkcję oświetlenia, ale – przede wszystkim – designerskiego akcentu. Kreatywne rozwiązania dotyczą również możliwości technicznych. Świetnie sprawdza się opcja ściemniania. Osoby, które korzystają z rozwiązań typu smart lub inteligentnego domu mogą także zintegrować swoje oświetlenie ze smartfonem lub systemem zarządzającym domem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0