Masaż klasyczny jest to najbardziej standardowy masaż wykonywany w praktycznie każdym salonie masażu i gabinecie fizjoterapii. Jest to pierwszy masaż,
Masaż klasyczny jest to najbardziej standardowy masaż wykonywany w praktycznie każdym salonie masażu i gabinecie fizjoterapii. Jest to pierwszy masaż, którego uczą się studenci fizjoterapii oraz uczniowie szkół masażu. Mimo, że jest to najbardziej podstawowy masaż, cieszy on się bardzo dużą popularnością i ma wielu zwolenników. Mnogość technik używanych podczas takiego masażu sprawia, że obolałe i zmęczone plecy oraz całe ciało znajdą ukojenie. Również dzięki licznym technikom, używanym podczas tego masażu działa on na większość osób, ponieważ różne bodźce stymulują napięte mięśnie. Masaż klasyczny ma wiele odmian i od niego wywodzą się niektóre masaże stosowane w gabinetach i salonach masażu.
Jak wykonuje się masaż klasyczny?
Masaż klasyczny wykonywany jest najczęściej przez fizjoterapeutę lub masażystę. Jeśli więc zależy Wam na takim masażu, najlepiej jakbyście skontaktowali się z profesjonalnym gabinetem lub salonem. Wtedy będziecie mieli pewność, że masaż wykona wyszkolona w tym kierunku osoba. Masaż klasyczny może trwać od 20 nawet do 90 minut. Wszystko zależy od tego na czym Wam zależy. Masaż klasyczny można wykonać na kończynach górnych, kończynach dolnych, plecach lub całym ciele. Musicie więc zdecydować się na czym Wam zależy.
Po przyjściu do profesjonalnego studia lub gabinetu zostaniecie na pewno poproszeni o wypełnienie zgody na masaż. Dzięki temu poznacie też wszystkie przeciwwskazania związane z takim masażem i będziecie w pełni bezpieczni. Po dokonaniu formalności zostaniecie zaproszeni do pomieszczenia, gdzie odbywać się będzie masaż. Jeśli będzie to masaż całego ciała, będziecie musieli rozebrać się do bielizny. Następnie położycie się na stole do masażu na brzuchu. Od tego momentu wszystko już leży w rękach osoby wykonującej masaż.
Jak wygląda masaż oczami terapeuty?
Do masażu klasycznego używamy oliwki. Może to być zapachowa lub nie, wszystko zależy od preferencji klienta. Kiedy leży on już na brzuchu można przejść do masażu. Jeśli ma być to masaż całego ciała to zaczynamy masować od pleców, następnie masujemy tył nóg, potem przód nóg i na końcu ręce. Masaż zaczynamy od przyzwyczajenie klienta do dotyku. Niewielką ilość oliwki rozprowadzamy poprzez ruchy głaskania. Następnie zaczynamy wykonywać głaskanie głęboki, które jest nieco bardziej intensywne.
Po głaskaniu wykonujemy rolowanie, a po rolowaniu rozcieranie. Tą technikę możemy wykonywać opuszkami palców, kostkami lub kłębami. Wszystko zależy od tego jak głęboko chcemy zadziałać. Kolejnym etapem jest ugniatanie. Tutaj zajmujemy się poszczególnymi pasmami mięśni i skupiamy się na pracy nad nimi. Na końcu wykonujemy oklepywanie. Dobrą praktyką jest wykonanie po oklepywaniu jeszcze raz głaskania, aby wyciszyć układ nerwowy i ciało klienta.
Jak widzicie masaż ze strony klienta jak i terapeuty wygląda zupełnie inaczej. Jeśli więc wahacie się i trochę wstydzicie przyjść na masaż, nie musicie się martwić. Fizjoterapeuci i masażyści, którzy są profesjonalistami na pewno dobrze wykonają swoją pracę i będziecie mogli być zadowoleni i zrelaksowani.
COMMENTS