Magiczny pierścionek z ametystem

HomeSklepy

Magiczny pierścionek z ametystem

Jeżeli wierzysz w magię kamieni, to pierścionek z ametystem powinien koniecznie znaleźć się na Twojej liście zakupów. Nie tylko zniewala pięknym kolor

Modne bluzy męskie – popularne kolory, wzory i fasony w 2022 roku
Porządne akcesoria do biura
Karma farmina n&d – czyli idealna karma dla twojego pupila

Jeżeli wierzysz w magię kamieni, to pierścionek z ametystem powinien koniecznie znaleźć się na Twojej liście zakupów. Nie tylko zniewala pięknym kolorem, ale dodatkowo jest uznawany za minerał pełen magicznych mocy.

Pierścionek z ametystem pomoże Ci skończyć z nałogiem

Ametyst należy do odmiany kwarcu mlecznego, a jego magiczne wręcz właściwości były znane już od czasów starożytnych. Szczególne upodobanie do ametystu mieli Grecy. Wierzyli oni, że dzięki swoim właściwościom ametyst uchroni ich od skutków nadmiernego spożycia wina podczas obchodzenia Dionizji. Dlatego podczas obrządków na cześć boga Dionizosa starożytni Grecy nosili ze sobą amulety z tym magicznym, fioletowym kamieniem.

Ametyst nie tylko miał za zadanie chronić Greków przed upiciem się. Do dziś wierzy się, że ametyst pomaga w walce z uzależnieniami.  Marzysz o rzuceniu palenia, słodyczy lub innych nałogów. Pierścionek z ametystem pomoże Ci wzmocnić silną wolę, a tym samym zerwać z uzależnieniem. W czym jeszcze może pomóc Ci ten tajemniczy minerał? Cóż lista jest długa.

Ametyst ma ponoć dar przynoszenia szczęścia we wszystkich aspektach życia. Pomaga w rozwoju duchowym, wspomaga kreatywność oraz rozwija horyzonty. Przychodzi z pomocą w czasie nasilonego stresu i wspomaga powrót do wewnętrznej równowagi. Z tego powodu jest szczególnie polecany osobom żyjącym w dużym stresie lub przechodzącym przez trudności życiowe.

Ametyst – amulet znany od wieków

Nie tylko Grecy docenili siłę ametystu. Również w starożytnym Egipcie ametyst był uznawany za symbol władzy i chętnie noszony przez ówczesne elity. Sporym zaskoczeniem mogą być także wzmianki o ametyście w Biblii. W Świętej Księdze chrześcijaństwa rzadko możemy przeczytać o kamieniach i minerałach. O ametyście możemy znaleźć aż dwie wzmianki. Pierwszą w Starym Testamencie, a druga w Apokalipsie św. Jana.

Ametyst jest wykorzystywany od wieków w medycynie naturalnej. Nadaje się mu właściwości lecznicze, dzięki którym można złagodzić niektóre objawy chorobowe. Niektórzy wierzą, że łagodzi bóle głowy, wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, pomaga walczyć z bezsennością oraz wspomaga przemianę materii.  Jak widać, ametyst ma szerokie zastosowanie zarówno w medycynie, jak i w rozwoju duchowym człowieka.

Ametyst, aby otaczał dobroczynną energią wszystkich mieszkańców domu, powinien znajdować się w centralnym miejscu. Jeżeli natomiast nosimy, np. pierścionek z ametystem powinniśmy go myć przynajmniej raz dziennie pod bieżącą, ciepłą wodą. Zaleca się również, aby wystawiać go na działanie promieni słonecznych przynajmniej trzy razy w tygodniu. Podane zabiegi mają oczyścić kamień z nagromadzonej negatywnej energii oraz naładować go mocą pochodzącą z promieni słonecznych.

Wydaje się, że ametyst jest wspaniałym kamieniem, który może wnieść do naszego życia wiele dobrej energii. Począwszy od powodzenia i szczęścia, aż po poprawę zdrowia. Jednak czy możemy wierzyć tym doniesieniom? To zostawimy już Waszej ocenie.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0