Legendy F1 Hamilton i Lauda

HomePieniądze

Legendy F1 Hamilton i Lauda

Formuła 1 odbywa się regularnie od 1950 roku. Co roku pojawiają się nowi miłośnicy tej dyscypliny sportu. Wielu z nich osiąga naprawdę spektakularne s

Dlaczego firmy pożyczkowe weryfikują w BIK i KRD?
Praca w Warszawie – znajdź dla siebie idealną propozycję
Nieterminowa spłata pożyczki online – konsekwencje

Formuła 1 odbywa się regularnie od 1950 roku. Co roku pojawiają się nowi miłośnicy tej dyscypliny sportu. Wielu z nich osiąga naprawdę spektakularne sukcesy i na stałe zapisuje się na kartach historii. Jednymi z bardziej znanych i utytułowanych zawodników z pewnością są: Lewis Hamilton i Niki Lauda. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej tym postaciom.

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton to jeden z najbardziej znanych kierowców Formuły 1 wśród młodego pokolenia. Jest on także niezwykle utytułowany. Aż sześć razy mógł cieszyć się tytułem Mistrza Świata! Także typerzy, którzy wiedzą u których legalnych bukmacherów jak i gdzie obstawiać F1, a szczególnie zakłady specjalne na klasyfikację końcową, mieli spore szanse na wygranie swoich kuponów w latach 2008, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019.

Swoją przygodę z torem Hamilton rozpoczął w 2007 roku. W debiucie zajął trzecie miejsce, co sprawiło, że został pierwszym zawodnikiem od 41 lat, który podczas swojego pierwszego występu stanął na podium. Warto zaznaczyć, że w swoich kolejnych trzech startach z rzędu, nie schodził on z podium! Został także najmłodszym liderem mistrzostw świata w historii F1. W ostatnim sezonie (2019) zdominował wszystkie wyścigi zwyciężając 11-krotnie. Więcej o jego wyczynach, możesz przeczytać w podsumowaniu F1 za rok 2019 (https://najlepsibukmacherzy.pl/blog/formula-1-w-sezonie-2019-podsumowanie/).

Lewis Hamilton ma brata Nicolasa, który także jest kierowcą rajdowym. Nie każdy wie, że użyczył swojego głosu w bajce „Auta 2”, a także występował w licznych reklamach.

Hamilton jest nadal czynnym zawodnikiem Formuły 1 i ma szanse ustanowić jeszcze wiele rekordów i zdobyć kolejne tytuły.

Niki Lauda

F1 to bez dwóch zdań bardzo wymagająca dyscyplina, podobnie jak trading, który jest czasem porównywany do tego sportu. Mówiąc o największych legendach Formuły 1, które miały niewątpliwie wielki wpływ na rozwój tej dyscypliny sportowej, nie można pominąć Niki Laudy. Ten austriacki zawodnik jest uznawany za jednego z najlepszych kierowców F1 w historii. Do jego największych sukcesów należą m.in. trzy tytuły mistrza świata.

Lauda rozpoczął swoją karierę na torze na początku lat 70. Na początku nie osiągnął żadnych spektakularnych sukcesów jednak z czasem zaczęło mi iść coraz lepiej. Przełomowy dla niego okazał się sezon 1975, którego początek całkowicie zdominował! Wygrał 4 z 6 wyścigów i nie schodził z podium. Wydawało się, że ma w kieszeni tytuł Mistrza Świata, jednak w 1976 roku wypadł z trasy, uderzył o bandę i wypadł z bolidu, który stanął w płomieniach. Niki Lauda zapadł w śpiączkę, jednak już po 6 tygodniach wrócił na tor i od razu zajął 4 miejsce.

Końcem lat 70. Lauda przeżył dość nieudane sezony, jednak wrócił w 1982 roku wierząc, że karierę ma dopiero przed sobą. Wygrał Grand Prix i zdobył trzeci tytuł Mistrza Świata.

Lauda był znany jako kierowca, który ma bardzo trzeźwe podejście do wyścigów. Zwykle starał się minimalizować ryzyko, a jednocześnie zdobywać jak najlepsze osiągnięcia. Często pracował długimi godzinami, aby jak najbardziej poprawić działanie samochodu.

Niki Lauda pracował jako ekspert F1 dla jednej z telewizji. Założył także linię lotniczą Lauda Air, a następnie linię Niki. Austriak borykał się z różnymi problemami zdrowotnymi. Dwukrotnie przechodził zabieg przeszczepu nerki, a także przeszczepu płuc. W 2019 roku, dziewięć miesięcy po przeszczepieniu zmarł.

Lewis Hamilton to prawdziwa gwiazda nowego pokolenia Formuły 1. Młody zawodnik niemal od samego początku odnosi wielkie sukcesy i wciąż ma szanse pokonać kolejne rekordy i zapisać się jeszcze mocniej na kartach historii. Z pewnością na to, że rozpoczął przygodę z tym sportem, wpłynęły historię innych kierowców jak np. Niki Laudy. Mimo, że nie ma go już z nami, z pewnością pozostanie w sercach swoich fanów i prawdziwych kibiców Formuły 1. Podobnie jak inni wielcy zawodnicy, przyczynił się do rozwoju tego sportu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0