Koronawirus a uzależnienie od internetu- czy ta sytuacja grozi zarówno dzieciom, jak i młodzieży?

HomeLifestyle

Koronawirus a uzależnienie od internetu- czy ta sytuacja grozi zarówno dzieciom, jak i młodzieży?

Wiele długich miesięcy trwa już walka całego świata z problemem, który spotkał nas w momencie, którego nikt się nie spodziewał. Wszyscy domyślają się

Co należy jeść po treningu? Jedzenie po ćwiczeniach.
Sukiennice – Kraków, jakiego nie znałeś
Co brać pod uwagę podczas organizacji wieczoru kawalerskiego w Warszawie?

Wiele długich miesięcy trwa już walka całego świata z problemem, który spotkał nas w momencie, którego nikt się nie spodziewał. Wszyscy domyślają się pewnie o co chodzi. Mianowicie mamy na myśli oczywiście koronawirusa. Stał się on dla nas ogromnym wyzwaniem. Cały czas uczymy się żyć w nowej, zmienionej rzeczywistości mimo, że trwa to już tak naprawdę wiele miesięcy. Uczymy się na błędach i staramy się wyciągać z nich wnioski, aby kolejne rozwiązania przynosiły jeszcze lepsze efekty. Wszelkiego rodzaju obostrzenia wprowadzane przez rząd mają na celu ochronę zdrowia wszystkich ludzi. Musimy się do nich stosować, aby chronić zarówno siebie, jak i innych. Mimo naszych starań koronawirus cały czas zbiera śmiertelne żniwa.

Jednak wyobraźmy sobie do czego moglibyśmy doprowadzić w momencie, kiedy byśmy nie zareagowali na zbliżające się niebezpieczeństwo w odpowiednim czasie. Aż strach o tym pomyśleć. Po prostu musimy stosować się do wszelkich obostrzeń i nauczyć się życia w nowej rzeczywistości z różnego rodzaju ograniczeniami. Koronawirus a uzależnienie od internetu. Ten problem zaczyna pojawiać się coraz częściej. Z czym on jest związany? Oczywiście ze zdalnym nauczaniem, które zostało wprowadzone przez rząd już jakiś czas temu.

Koronawirus a uzależnienie od internetu- jakie mogą być negatywne skutki zdalnego nauczania?

Zacznijmy od tego, że w obecnych czasach uzależnienia od internetu to coraz częściej pojawiający się problem dzieci i młodzieży na całym świecie. Koronawirus a uzależnienie od internetu. Ten problem dotyczy coraz więcej osób. Osoby te spędzają bardzo długie godziny przed różnego rodzaju ekranami. Zarówno przed ekranem laptopa, komputera, bądź wyświetlaczem w telefonach. Dla osób starszych taka sytuacja jeszcze parę lat temu byłaby chyba nie do pomyślenia. Jednak aktualnie coraz częściej można spotkać się z tym, że młodzież także zasypia z telefonem w ręce. Są oni tak naprawdę cały czas online. Jest to oczywiście bardzo złe. Dlaczego? Z jednej strony oczywiście może mieć to bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia, na przykład znaczne pogorszenie wzroku. Jednak pomagają w tym niestety także laptopy i komputery. Młodzież, która cały czas korzysta z telefonu prawdopodobnie ma kontakt ze swoimi rówieśnikami nawet przez całą dobę. Jednak w ten sposób zapominają oni o tym, że kontakty na żywo są także niezbędne i o wiele lepsze od tych internetowych.

Dodatkowo młodzież coraz częściej spędza swój wolny czas grając w gry komputerowe. Jest to oczywiście najgorsze z możliwych rozwiązań. Szczególnie, kiedy wygląda to w ten sposób, że dziecko zamyka się w pokoju, zakłada słuchawki, gra i nie ma z nim kontaktu przez cały dzień. A wstaje dopiero wtedy, kiedy jest głodne lub musi załatwić potrzeby fizjologiczne. Nie dość, że znacznie pogarsza to wzrok takiej osoby, to jeszcze niestety bardzo negatywne skutki mogą być widoczne nawet w niedalekiej przyszłości. Problemy z kręgosłupem to dla takich osób, będzie sprawa nieunikniona. Do tego aktualnie dochodzi także nauczanie zdalne. Które oczywiście jeszcze bardziej pogarsza całą sytuację negatywnych skutków długiego spędzania czasu przed ekranem wszelkiego rodzaju przedmiotów elektronicznych.

Jak pomóc dziecku w czasie zdalnego nauczania?

O tym, że młodzież i dzieci spędzają wiele czasu przed ekranami przedmiotów elektronicznych wspominaliśmy już wcześniej. Mówiliśmy także o tym, że zdalne nauczanie jeszcze bardziej pogarsza tę sytuację. Obecnie praktycznie oczywistą sprawą staje się to, że koronawirus, przez którego konieczne było wprowadzenie nauczania online powoduje jeszcze szybsze uzależnienia od internetu Niestety niewiele możemy podziałać w tej sprawie. Przede wszystkim miejmy nadzieję, że nauczanie zdalne jak najszybciej się skończy a uczniowie będą mogli wrócić do normalnego trybu nauczania w szkołach. Jednak dopóki jest to niemożliwe to postarajmy się jak najbardziej tylko możemy wpłynąć na dzieci, aby nie przesiadywały całych dni przed ekranem komputera, laptopa lub telefonu. Zabierzmy je na spacer po skończonych zajęciach. To z pewnością przyniesie dla nich pozytywne skutki.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0