Jaki jest największy błąd nauki języków obcych i jak temu zapobiec?

HomeNauka

Jaki jest największy błąd nauki języków obcych i jak temu zapobiec?

Jak uczyć się języka, aby naprawdę go przyswoić? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie niejednokrotnie każdy, kto chce w końcu osiągnąć wyższy poziom

Założenie klubu szachowego – co trzeba zrobić? Przykłady klubów szachowych w Polsce
Korzyści, jakie przynosi kurs angielskiego Łódź
Oświata w USA

Jak uczyć się języka, aby naprawdę go przyswoić? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie niejednokrotnie każdy, kto chce w końcu osiągnąć wyższy poziom jego znajomości. Z każdym kolejnym kursem uświadamiamy sobie, jak bardzo stoimy w punkcie wyjściowym. Żadnych efektów, żadnych zmian w poprawie naszej komunikacji. No właśnie komunikacja w języku obcym- to właśnie tą umiejętność pragniemy posiąść najbardziej, wiedząc, że jest ona kluczem do tego, na czym najbardziej nam zależy. A zależy nam przede wszystkim na płynnej wypowiedzi i konwersacji z obcokrajowcem.

Na przestrzeni lat w Polsce wykreowało się sztywne podejście do nauki języka. Dzieci w szkołach jednostajnie powtarzają nowe wyrazy zestawione w długich słupkach, których połowy nawet nie będą potrafiły użyć w przypadkowej rozmowie. Liczy się poprawność pisowni, wymowa nie ma nic do rzeczy. Ważne, aby zaliczyć i po problemie. Co gorsze, taki sam styl nauki można zauważyć na masowej ilości prywatnych kursach indywidualnych i grupowych. Płacimy za coś, co absolutnie nie da nam żadnych efektów. No dobrze, może obowiązkowa rozmowa w zespole pod okiem eksperta wykształci w nas pewne nawyki składania wyrażeń, ale nie będziemy potrafili użyć tych słów, które przecież na tym kursie sukcesywnie poznajemy.

Co zatem zrobić, aby poprawić ten stan? Odpowiedź jest bardzo prosta, po prostu zacząć mówić przez naukę nowych wyrażeń! Możesz kupić kurs książkowy, w którym podane są gotowe zdania, popularnie tworzone w danym języku, słuchać ich i powtarzać za lektorem, nagrywać swój głos i zacząć go porównywać. Nie wstydź się mówić do siebie, to jedna z tych dróg, które pomagają przełamać barierę językową. A co powiesz na żywą komunikację z obcokrajowcem? Jest mnóstwo portali, na których można wymieniać się wiadomościami, rozmawiać przez kamerę i przy tym uczyć od siebie nawzajem! A gdyby tak dołączyć do swojej dziennej dawki nauki audycje w radiu, filmy, seriale, wywiady? Daj się przekonać i pozwól oswoić z nową, dużo ciekawszą wersją odkrywania tajemnych ścieżek wiedzy i spraw, aby język obcy przestał być w końcu obcy dla ciebie!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0