Jaką drukarkę wybrać – laserową czy atramentową?

HomeTechnologia

Jaką drukarkę wybrać – laserową czy atramentową?

Świat coraz bardziej przestawia się na kulturę cyfrową i papier jest w coraz większym stopniu zastępowany przez urządzenia elektroniczne. Mimo to nada

Linki sponsorowane – zalety i wady
Ebook SEO dla początkujących – czy jest przydatny?
Jaki samochód po mieście? Jakie wymagania powinien spełniać miejski samochód?

Świat coraz bardziej przestawia się na kulturę cyfrową i papier jest w coraz większym stopniu zastępowany przez urządzenia elektroniczne. Mimo to nadal warto jest mieć w domu dobrą drukarkę. Na rynku mamy obecnie bogatą ofertę drukarek, ale drukarka drukarce nie równa. Dlatego też rozpoczynając poszukiwania konkretnego modelu, powinniśmy zastanowić się nad tym jaka drukarka będzie dla nas najbardziej optymalna.

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Proponuję zacząć od zawężenia poszukiwań do dwóch, i tak szerokich kategorii tj. drukarek laserowych i atramentowych. Drukarki laserowe są zaprojektowane do druku sporych ilości materiałów tekstowych, podczas gdy drukarki atramentowe wydrukują dobrej jakości grafikę czy zdjęcia. Atramentówki także nadają się do dobrze do druku tekstu, ale przy większej ilości drukowanie na tym sprzęcie przestaje być wydajne – chodzi o czas jak i pieniądze.

Jeśli więc potrzebujemy domowej drukarki, aby co jakiś czas móc wydrukować kilka stron tekstu lub zdjęcia najzwyklejsza drukarka atramentowa spełni nasze oczekiwania. W przypadku gdy potrzebujemy drukarki do druku większych ilości tekstu np. do biura, wtedy zdecydowanie najlepszą drukarką będzie laserowa. Ranking drukarek przedstawia najlepsze modele obu typów.

Czy potrzebuję szybkiej drukarki?

Jaka drukarka jest szybka? Każdy producent wyraża szybkość drukowania podając ile stron najlepsza drukarka potrafi wydrukować w jedną minutę. Szybkie drukarki poradzą sobie w tym czasie z 40 stronami, podczas gdy te wolniejsze zapełnią od 4 do maksymalnie 10 kartek. Jeśli nie zamierzasz drukować dużych ilości tekstu, wolniejsze, z reguły atramentowe drukarki zaspokoją Twoje potrzeby. Choć większość drukarek atramentowych drukuje w dobrym tempie, jeśli potrzebujesz sprzętu do drukowania większych ilości i to kilka razy w ciągu dnia, oczekiwanie, aż drukarka atramentowa skończy pracę może być frustrujące. Szybkość drukowania zagwarantuje Ci za to najlepsza drukarka laserowa.

Drukowanie bezprzewodowe

Jednym z atutów drukarek zarówno atramentowych, jak i laserowych, które prezentuje ranking drukarek jest to, że wiele z nich to sprzęty bezprzewodowe. Co to oznacza? Oznacza to, że chcąc zrobić wydruk z komputera musimy podłączyć do niego fizycznie to jest kablem drukarkę. Sprzęty bezprzewodowe konfigurujemy z modemami sieci wi-fi, dzięki czemu drukowanie może odbywać się z każdego sprzętu, który ma dostęp do sieci internetowej, chodzi tu zarówno o komputery jak i telefony. To bardzo praktyczne i wygodne móc drukować teksty, grafikę bezpośrednio z telefonu bez konieczności przesyłania plików do komputera.

Co ile kosztuje

W ocenie kosztów drukarki przyglądamy się cenie samego sprzętu, jak i cenie materiałów eksploatacyjnych, to znaczy tuszowi w przypadku drukarek atramentowych i tonerom, jeśli chodzi o drukarki laserowe. Może zdarzyć się tak, że najlepsza drukarka będzie tania, natomiast tusz lub toner dla niej będą będą wyższe od ceny samej drukarki. Warto też upewnić się jakie jest użycie materiałów eksploatacyjnych przez daną drukarkę. Tusz może być stosunkowo tani, ale drukarka będzie go szybko pochłaniała. Jest to ważna zwłaszcza, jeśli chcesz drukować dużo. Postaw wówczas na laser. Wyższa cena drukarki zwróci się w postaci wydajności druku. Pewne rodzaje drukarek wymagają montaży dwóch rodzajów tuszów czarnego i kolorowego w celu umożliwienia drukowania. To zwiększa koszty eksploatacyjne. Nie wybieraj takiego sprzętu szczególnie, jeśli zależy Ci głównie na czarno-białym druku.

Szukasz dobrej drukarki? Kliknij tutaj i sprawdź nasz ranking: https://najlepszy-ranking.pl/drukarki/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0