Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

HomeLifestyle

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Rower to doskonały środek transportu, który pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, pieniądze, a także

Sprawdzone w akcjach promocyjnych reklamowe torby plażowe
Historia Ligi Mistrzów
Przedszkole Świdnica – jak wybrać idealne przedszkole dla Twojego dziecka?

Rower to doskonały środek transportu, który pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, pieniądze, a także przyczynić się poniekąd do ochrony środowiska. W ten sposób można uniknąć stania w korkach, co więcej jest to także dobry sposób na to, aby poprawić swoją kondycję fizyczną. Sport to zdrowie, a jazda na rowerze potrafi przysporzyć naprawdę wiele przyjemności. Rower nie jest tani, nawet jeżeli wybieramy taki ze średniej półki cenowej. To, dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio zabezpieczyć go przed kradzieżą.

Zabezpieczenia rowerowe

Chociaż kradzieże rowerów zdarzają się dość często, wiele osób nie dba o odpowiednie zabezpieczenia rowerowe, co może źle się skończyć. To, dlatego warto pomyśleć o swoim jednośladzie, jeżeli nie chcemy go stracić. Mimo że żadne zabezpieczenie roweru nie daje 100% gwarancji, to może skutecznie zniechęcić złodzieja. Oczywiście nie można popadać w paranoję, z drugiej strony nadmierne poczucie bezpieczeństwa może być złudne. Wydaje Ci się, że Twój rower jest bezpieczny zamknięty w komórce lokatorskiej albo specjalnej rowerowni na strzeżonym osiedlu? Niestety złodzieje są sprytni i potrafią ukraść jednoślad, nawet z takich miejsc.

Zabezpieczenia roweru są różne, na rynku są dostępne zapięcia w różnych przedziałach cenowych, te droższe oczywiście będą bardziej solidne, więc skuteczniejsze. Standardowe zabezpieczenia rowerowe to stalowe linki powleczone gumową osłoną, które niestety nie stanowią żadnej bariery ochronnej, gdyż można przeciąć je w kilka minut. Wprawdzie można ich używać do zablokowania kół, jednak jako podstawowe zabezpieczenie w ogóle się nie sprawdzą. Jakie zabezpieczenie rowerowe zatem kupić? Przez doświadczonych rowerzystów polecany jest U-lock. To stalowy pałąk, który przekłada się przez ramę i mocuje się w wybranym miejscu. Co ciekawe, takie  zabezpieczenie roweru wcale nie jest takie drogie, jak mogłoby się wydawać, bo można je kupić już za około 100 złotych. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wybierać spośród zabezpieczeń pochodzących od renomowanego, cenionego producenta. Najtańsze u-locki niestety nie będą solidne.

Zobacz jak skutecznie zabezpieczyć rower: http://antymateria.com/zabezpieczenia-roweru-przed-kradzieza/

Innym sposobem na ochronę swojego roweru przed kradzieżą jest łańcuch wykonany z wysokiej jakości stali, takie zabezpieczenie rowerowe również jest dostępne w granicach 100 zł. Jedynym minusem w tym wypadku może okazać się dość duża waga łańcucha.

Niestety część zabezpieczeń rowerowych trzeba traktować, jako dodatkowe sposoby ochrony jednośladu, blokada na tylne koła, wszelkiego rodzaju zapięcia stalowe, składane niestety nie będą wystarczające, z nimi złodzieje poradzą sobie bez żadnych problemów.

Jak widać wybór zabezpieczeń rowerowych, jest duży, jednak tylko niektóre będą godne uwagi. Każdy, kto jeździ rowerem i zostawia go na dłuższy czas, niż kilka minut, powinien zainwestować w dobrej jakości zabezpieczenie.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0