Jak działa skup mieszkań? Komu się opłaca?

HomeDom i wnętrza

Jak działa skup mieszkań? Komu się opłaca?

Osoby, które stanęły przed problemem sprzedaży mieszkania wiedzą najlepiej, że nie jest to proste zadanie. Przede wszystkim rynek wtórny nie jest tak

Remont bez niespodzianek
Lampa podłogowa – praktyczny i wygodny sposób na doświetlenie salonu
Jak zaaranżować domowe biuro?

Osoby, które stanęły przed problemem sprzedaży mieszkania wiedzą najlepiej, że nie jest to proste zadanie. Przede wszystkim rynek wtórny nie jest tak atrakcyjny dla kupujących, jak oferty z rynku pierwotnego. Potencjalni nabywcy często dokonują rezerwacji mieszkania, długo zastanawiają się nad jego zakupem, po czym z niewiadomych przyczyn rezygnują. Dla osób, które nie są ograniczone czasowo, taka sprzedaż nie jest zbyt problematyczna. Jednak nie każdy sprzedający może pozwolić sobie na odwlekanie sprzedaży. Wówczas alternatywą może być skup mieszkań. Czym jest i kiedy się opłaca?

Skup mieszkań – zasady działania

Zasada skupu mieszkań jest bardzo prosta. Właściciel mieszkania lub działki przekazuje podstawowe informacje na temat nieruchomości firmie, z którą planuje zawrzeć transakcję. Może to zrobić poprzez formularz kontaktowy na stronie, nie musi nawet samodzielnie udawać się do biura firmy. Pracownicy skupu mieszkań po zapoznaniu się z przesłanymi informacjami, są w stanie przedstawić wstępną wycenę mieszkania lub gruntu.

Dalej sprzedający otrzymuje propozycję zaliczki. Jeśli proponowana wycena spełnia jego oczekiwania, wówczas ustala się termin spotkania, podczas którego potencjalny nabywca może obejrzeć nieruchomość i zdecydować o jej zakupie. Jeśli strony zdecydują się na transakcję, wówczas następuje podpisanie umowy u notariusza, a na konto sprzedającego zostają wypłacane pieniądze. Oczywiście na polskim rynku działa wiele skupów nieruchomości. Warto jest wybierać takie firmy, które są w stanie zaproponować dobre oferty, jak np. kupujemym – https://kupujemym.pl/

Komu opłaca się korzystać z oferty skupu nieruchomości?

Na pewno osoby, które chcą szybko sprzedać mieszkanie za gotówkę, powinny rozważyć tę możliwość. Wbrew pozorom sprzedaż mieszkania z rynku wtórnego wcale nie jest łatwa. Przede wszystkim rzadko kiedy możemy spotkać kupca, który jest w stanie za nieruchomość zapłacić gotówką. Z reguły kupujący rozglądają się za mieszkaniami z rynku wtórnego, a jeśli coś im wpadnie w oko, dopiero wtedy starają się o kredyt. Takie podejście zdecydowanie wydłuża cały proces, a i tak nie gwarantuje pomyślnego finału. Bowiem może zdarzyć się tak, że bank po prostu odmówi udzielenia kredytu.

Skup mieszkań to dobra propozycja także dla osób, które na stałe mieszkają za granicą, a chcą szybko i bezpiecznie sprzedać nieruchomość. Oprócz tego jest to dobra propozycja dla osób, które nie mają czasu na to, aby samodzielnie zajmować się sprzedażą nieruchomości. Skup mieszkań, z wiadomych względów, to także najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy sprzedać nieruchomość z problemami, takimi jak lokator czy współwłaściciel.

Ze skupu mieszkań korzystają także chętnie osoby, które są zadłużone. Bardzo często szybka sprzedaż mieszkania jest jedyną szansą na to, aby spłacić długi wierzycielowi i stanąć na nogi. Pieniądze za mieszkanie przelewane są na rachunek bankowy sprzedającego w bardzo szybkim czasie. Najczęściej jest to kilka dni od momentu akceptacji oferty.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0