Impreza firmowa czy w plenerze? Sprawdź, jak wynająć konferansjera

HomeLifestyle

Impreza firmowa czy w plenerze? Sprawdź, jak wynająć konferansjera

Wydarzenia firmowe organizowane pod dachem różnią się od tych w plenerze. Z jednej strony to nadal event, który wymaga poprowadzenia przez profesjonal

Sprawdzone w akcjach promocyjnych reklamowe torby plażowe
Co należy jeść po treningu? Jedzenie po ćwiczeniach.
Jak rozpocząć przygodę z golfem?

Wydarzenia firmowe organizowane pod dachem różnią się od tych w plenerze. Z jednej strony to nadal event, który wymaga poprowadzenia przez profesjonalistę, ale z drugiej imprezy plenerowe mogą wiązać się z innymi wyzwaniami. Czy miejsce ma wpływ na to, jakiego konferansjera potrzebujemy? Sprawdźmy.

Konferansjer na imprezy firmowe – kto to taki?

Każde wydarzenie sceniczne, nie tylko event biznesowy, powinno być poprowadzone przez osobę, która jest charyzmatyczna, ma odpowiednie doświadczenie, wie, jak pociągnąć za sobą tłum widzów oraz potrafi odpowiednio przywitać pojawiających się na scenie gości. 

Taką osobą jest konferansjer. Nie ma znaczenia, czy na imprezę, którą przygotowujemy, przyjdzie 50 osób czy też 1500 ani czy będzie odbywać się ona pod gołym niebem, czy w wynajętej sali. Profesjonalny konferansjer do wynajęcia zawsze sobie poradzi.

Jak wynająć konferansjera?

Różni prowadzący mają swoje specjalizacje. Niektórzy uwielbiają eventy online, a inni raczej preferują wydarzenia na deskach starego teatru. Są też osoby, którze poradzą sobie praktycznie z każdym zadaniem jak np. konferansjer Maciej Kautz. Posiada on wieloletnie doświadczenie, na swojej stronie internetowej, świetnie pokazuje, że może poprowadzić imprezę każdego typu. 

Może nas wesprzeć podczas konferencji czy też kongresów, ale nie ma problemu, by poprowadził także np. licytację charytatywną odbywającą się podczas biznesowego wydarzenia w plenerze. Każdy event jest inny, ale zdobyte przez profesjonalistę doświadczenie przygotowało go do prowadzenia najprzeróżniejszych imprez. 

Szukając osoby, która poprowadzi nasze wydarzenie, warto postawić na doświadczonego prezentera, który uciągnie event bez względu na to, gdzie ten będzie się odbywał. Jeśli wiemy, którego konferansjera chcemy zobaczyć na naszej scenie, to warto skontaktować się z nim bezpośrednio, a także zapoznać się z zasadami jego pracy, co znacznie ułatwi komunikację i negocjacje.

Dlaczego konferansjer jest ważny podczas imprezy?

Organizacja imprez plenerowych, podobnie jak organizacja imprez okolicznościowych, to proces złożony, składający się z wielu skomplikowanych elementów. Większość z nich pozostaje w gestii organizatora, jednak wiele obszarów można zlecić właśnie konferansjerowi. 

Można tu wskazaćm.in. na nagłośnienie i oświetlenie, wsparcie reżyserki, czy wiele działań związanych z marketingiem. Zamiast powierzać to zadanie pracownikowi, który może sobie z nim nie poradzić, lepszym rozwiązaniem będzie telefon do profesjonalisty. 

Dobry prezenter posiada wiele cech i umiejętności, które przydadzą się podczas występu i całego wydarzenia. Warto wsłuchać się w jego głos, często bowiem doradzi on w kwestii ustawienia elementów na scenie, stolików na sali, oświetlenia czy nagłośnienia. 

Konferansjer to także osoba, której praca nie ogranicza się do samego występu. Przykładowo Maciej Kautz przygotowuje samodzielnie scenariusz swojego występu, który niejednokrotnie bazuje na przeprowadzonym przez niego reaserchu. Chce on bowiem już wcześniej poznać gości, dowiedzieć się więcej o prelegentach czy artystach lub eksponatach, jeśli będzie prowadził aukcję. 

Każdy organizator profesjonalnego wydarzenia powinien w swoim budżecie zarezerwować środki na wynajęcie profesjonalnego konferansjera. To inwestycja, która na pewno się zwróci. Praktyka wielu firm dobitnie pokazuje, że nie warto tutaj oszczędzać. Lepiej od razu zwrócić się do zawodowca.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0