Implanty w jeden dzień – czy to możliwe?

HomeZdrowie i uroda

Implanty w jeden dzień – czy to możliwe?

Piękny, zdrowy uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Jest on niezwykle ważny zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy z ludźmi lub w mediach. Niestety nie każ

Co warto jeść na śniadanie?
Lakier hybrydowy pudrowy róż, czyli sposób na delikatne i modne paznokcie
Jak powiększenie biustu wpływa na samoocenę kobiety?

Piękny, zdrowy uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Jest on niezwykle ważny zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy z ludźmi lub w mediach. Niestety nie każdy z nas obdarzony został silnymi zębami, które towarzyszą mu do końca życia. Większość osób z wiekiem traci swoje naturalne uzębienie. Popularne stają się także choroby dziąseł, które osłabiają stabilność kości i powodują chwianie się zębów. To wszystko może w pewnym momencie zmusić nas do myślenia o wprawieniu sztucznej szczęki lub implantów. Większość osób zdecydowanie chętniej zdecydowałaby się na zastępcze uzębienie, ponieważ korzystanie z protezy bywa krępujące. Przed tym zabiegiem wstrzymuje jednak cena, która powszechnie uznawana jest za wysoką. Ile w 2022 r. naprawdę zapłacimy za wprawienie zastępczych zębów i czym są implanty w jeden dzień?

Czym są implanty w jeden dzień?

Gdy myśmy o implantach, zwykle wydaje nam się to proces długotrwały, wymagający wielotygodniowych konsultacji, prześwietleń i dodatkowych badań. Jak się jednak okazuje, w miarę postępu technologicznego, stomatologia rozwinęła się na tyle, iż dziś możliwe są implanty w jeden dzień! Jak przebiega wprawienie takiego zastępczego uzębienia?

Metodę szybkiego wprawiania sztucznych zębów obmyślili specjaliści stomatolodzy z firmy Nobel Biocare TM w 2005 r. Praktyka jest zatem stosunkowo nowa, jednak w ostatniej dekadzie wiele dziedzin zrewolucjonizowano. Wliczamy do nich również protetykę. Kierując się tym sposobem, lekarze na całym świecie mogą dziś wykonać implanty w jeden dzień, jeśli dobrze zapoznają się z tajnikami metody.

Leczenie implantami zaczyna się w momencie, gdy nasz lekarz prowadzący skieruje nas na zdjęcie tomograficzne zębów. Kolejno wynik badania zostaje przesłany do systemu komputerowego, a ten samodzielnie tworzy model 3D jamy ustnej pacjenta. Gdy stomatolog uzyska już taką planszę, może zastanowić się nad zabiegami, które zastosuje w konkretnym przypadku. Może także przeprowadzić wirtualny zabieg, ponieważ model 3D zawiera dokładne odwzorowanie nerwów i zatok zębowych leczonej osoby. Lekarz przeprowadzający wirtualny zabieg ma za zadanie stworzyć dokładną dokumentację opisującą przypadek pacjenta, a kolejno odesłać ją do centrali Nobel Biocare TM, gdzie wybitni specjaliści zajmujący się produkcją implantów, stworzą idealne sztuczne zęby dla konkretnego pacjenta. Gdy implanty są gotowe, rynkowi pionierzy wysyłają komponenty do stomatologa zamawiającego, a ten kolejno po upływie kilku dni może zamontować je w jamie ustnej pacjenta. Tak powstają implanty w jeden dzień.

Implanty w jeden dzień – jakie mają zalety?

Jeśli rozważasz wprawienie implantów, z pewnością towarzyszy Ci lęk m.in. przed tym, czy wszystko będzie później w porządku z Twoim zdrowiem, a także jak Twoje ciało zareaguje na obce ciało w jamie ustnej. W tych trudnych momentach warto pomyśleć o zaletach, które mają implanty w jeden dzień i przypomnieć sobie, dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na to rozwiązanie. Do zalet szybkich implantów, oprócz skróconego czasu oczekiwania na sztuczne zęby oraz samej procedury wprawienia, należą także: bezpieczeństwo metody, brak dolegliwości po zabiegu oraz precyzja wykonania.

O bezpieczne wykonanie zabiegu nie musisz martwić się dlatego, że wszystko odbywa się bez wykorzystania skalpela, szwów i innych instrumentów medycznych. Dzięki temu, że procedura wstawienia sztucznych zębów wygląda w ten sposób, ogranicza się możliwość wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych i dolegliwości po zabiegu. Pacjenci, u których implanty w jeden dzień zostały wprawione, zwykle nie skarżą się nawet na najmniejszy ból.

Ponadto warto podkreślić, że dzięki innowacyjnej metodzie tworzenia implantów, aplikuje się wyłącznie takie sztuczne zęby, które idealnie wpasowują się do anatomii naszej jamy ustnej. Jeśli zatem obawiasz się, że po zabiegu nie będziesz funkcjonować normalnie, ponieważ coś będzie wadzić Ci w jamie ustnej, porzuć to zmartwienie. Dzięki temu, że Twoje implanty w jeden dzień powstały na bazie modelu 3D, problem ten z pewnością nie wystąpi. W związku z powyższym, pomimo tego, że implanty tego rodzaju kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych, warto w nie zainwestować.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0