Dlaczego pociągi są lepsze niż samochody?

HomeTransport

Dlaczego pociągi są lepsze niż samochody?

To prawda, że samochody oferują swobodę, jaką oferuje niewiele innych środków transportu. Możesz podróżować wzdłuż nieosiągalnych dróg przybrzeżnych,

Wypożyczalnia samochodów Warszawa – jasne zasady i mało formalności
Jak zorganizować wysyłkę paczek, prowadząc sklep internetowy?
Jakie zalety mają łodzie z laminatu?

To prawda, że samochody oferują swobodę, jaką oferuje niewiele innych środków transportu. Możesz podróżować wzdłuż nieosiągalnych dróg przybrzeżnych, udać się do odległych wiosek i nie martwić się o wyprzedane bilety. Nie są jednak pozbawione wad. Dlatego przedstawiam zestawienie tego dlaczego pociągi są lepsze od samochodów.

Koszty wprowadzające w błąd

Wielokrotnie widzimy reklamowaną stawkę wynajmu i myślimy sobie: „To nie jest tak źle”, tylko po to, aby przejściu do strony internetowej z cennikiem zobaczyć, że cena jest czterokrotnie wyższa niż podróż pociągiem. A do wynajmu trzeba jeszcze doliczyć cenę ubezpieczenia, co może finansowo zrujnować.

Ubezpieczenie

Podobnie jak śmierć i podatki, ubezpieczenie jest praktycznie nieuniknioną rzeczywistością, przynajmniej w przypadku wynajmu samochodów. Większość z nich obejmuje ubezpieczenie budżetowe w standardzie. Musisz być bardzo odważny, aby wypożyczyć auto mając w pamięci że za szkody wyrządzone będziesz musieć słono zapłacić.

Zwrot auta

Większość wypożyczalni wymaga zwrotu samochodu do miejsca, w którym zacząłeś, co ogranicza twoje możliwości. Niektóre firmy pozwalają pozostawić pojazd w innym miejscu, ale może się to wiązać z dodatkowymi wysokimi opłatami.

Dodatkowe koszty

Oprócz opłaty za wynajem samochodu, wiążą się ta opcja z kilkoma nieoczekiwanymi kosztami, na które trzeba będzie przeznaczyć budżet, takimi jak paliwo, opłaty za przejazd autostradami i parking.

Parkowanie

Parking jest dostępny w większości miejsc w Europie, jeśli jest dostępny. Małe miasteczka często nie mają dostępnej przestrzeni. Większe miejsca docelowe są często tak zatłoczone, że parking jest daleko i za każdą godzinę musisz uiścić opłatę.

Odpowiedzialność

Jazda po Europie nie jest łatwa. Wąskie drogi, chaotyczny ruch uliczny, kłębiące się zakręty, zła pogoda i zdradliwe przełęcze górskie mogą wstrząsnąć nerwami nawet najbardziej doświadczonych kierowców.

Zawsze włączony

Kierowcy nie mają przestojów, aby cieszyć się scenerią lub zabytkami. Zamiast tego musisz skupić się całkowicie na drodze. Chociaż możesz zatrzymać się, aby cieszyć się widokiem. Jednak gdy samochód jest w ruchu, możesz przegapić niektóre z najbardziej fascynujących widoków swojej podróży.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0