Czyszczenie marmuru – jak przeprowadzić ją prawidłowo?

HomeDom i wnętrza

Czyszczenie marmuru – jak przeprowadzić ją prawidłowo?

Marmur stanowi materiał wprost idealny do zastosowania w łazience, kuchni a nawet w salonie. Zabrudzenia na powierzchni marmurowe stanowią codzienność

Prowadnice do drzwi przesuwnych – jakie mają znaczenie?
Jak działa skup mieszkań? Komu się opłaca?
Prześcieradła z gumką – sposób na zapewnienie wygody w trakcie snu

Marmur stanowi materiał wprost idealny do zastosowania w łazience, kuchni a nawet w salonie. Zabrudzenia na powierzchni marmurowe stanowią codzienność dla posiadaczy tego posadzki wykonanej z tego rodzaju kamienia. Marmurowe podłogi powinny być czyszczone w taki sposób, aby nie uszkodzić ich powierzchni. Warto do tego celu użyć odpowiednich środków czyszczących, ponieważ mocniejsze odpowiedniki mogą narazić posadzkę na uszkodzenie. W tym artykule dowiesz się w jaki sposób czyścić i konserwować marmur w prawidłowy sposób https://www.e-akemi.com

Jak usunąć brud z marmuru?

Czyszczenie marmuru nie jest tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Aby dokonać tego procesu w sposób prawidłowy należy najpierw wiedzieć w jaki sposób usunąć brud i rysy. W tym celu najlepiej zastosować następującą kolejność:

  1. Zaopatrz się w szmatkę z mikrofibry i nasącz ją mieszanką wody i delikatnego płynu do mycia naczyń. Zamiast płynu możesz użyć również środka dedykowanego czyszczeniu płytek marmurowych. Przed użyciem któregokolwiek z preparatów należy wykonać test na niewielkiej, niewidocznej powierzchni.
  2. Przejdź do usuwania plamy, delikatnie przesuwając szmatką po powierzchni. Unikaj ruchów kolistych na rzecz tych pionowych, gdyż zapewnią większą kontrolę nad całością procesu. Warto również pamiętać, aby nie pocierać płytek marmurowych szorstką gąbką, gdyż mogą narazić podłogę na uszkodzenia.
  3. Po usunięciu widocznego zabrudzenia lub rysy, przetrzyj mytą powierzchnię suchą szmatką. Możesz ją również dodatkowo osuszyć i wypolerować, aby przywrócić jej dawny blask.

Czyszczenie marmuru – jakich środków unikać?

Chcąc wybrać dobry środek do czyszczenia lub konserwacji powierzchni marmurowych należy kierować się kilkoma aspektami. Naturalne materiały wymagają zastosowania dedykowanych preparatów, ponieważ te nieodpowiednio dobrane mogą zniszczyć ich strukturę. Oto lista środków oraz czynności, które nie powinny pojawić się w kontekście czyszczenia marmurowych posadzek:

  • Tanie środki do czyszczenia i konserwacji – warto zastosować odpowiednio dobrane preparaty do mycia i konserwacji marmuru,
  • Preparaty do czyszczenia płytek ceramicznych – korzystanie z nich może doprowadzić do nieodwracalnego matowienia marmurowej powierzchni,
  • Szorstkie gąbki, ścierki i myjki druciane – ich użycie grozi ryzykiem zarysowania naturalnego kamienia,
  • Odkurzacz – jego struktura może pozostawić rysy na powierzchni marmurowej,
  • Środki posiadające pH kwaśne bądź zasadowe – unikaj preparatów takich jak ocet czy soda oczyszczona.

Pielęgnacja marmurowej posadzki

Oprócz doboru odpowiedniego środka do czyszczenia marmuru należy również zwrócić uwagę na konieczność konserwacji naturalnej powierzchni. Należy regularnie dbać o czystość kamienia, stosując dedykowane do tego celu preparaty. W tym kontekście warto korzystać ze sprawdzonych producentów, oferujących zakup impregnatu do kamienia naturalnego najwyższej jakości https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html. Skorzystanie z produktów zaufanego źródła pozwoli utrzymać marmurową posadzkę w doskonałym stanie przez wiele lat.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0