Czym usuwać trudne zabrudzenia kuchenne? Nie uwierzysz, jakie to proste!

HomeSklepy

Czym usuwać trudne zabrudzenia kuchenne? Nie uwierzysz, jakie to proste!

W kuchni dzieje się wiele i… brudzi się wiele. Zabrudzenia kuchenne często bywają dużym wyzwaniem. Usunięcie niektórych wydaje się nawet niemożliwe. N

Gdzie kupić nasiona marihuany?
Chusteczki nawilżone uratują Cię od wielu kłopotów
Prostownica do włosów: jak wybrać najlepszą?

W kuchni dzieje się wiele i… brudzi się wiele. Zabrudzenia kuchenne często bywają dużym wyzwaniem. Usunięcie niektórych wydaje się nawet niemożliwe. Na szczęście to nie do końca prawda. Istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się brudu i tłuszczu w kuchni – trzeba tylko wiedzieć, czego i w jaki sposób użyć.

Sprawdzone środki do usuwania zabrudzeń kuchennych

  • Tłusty osad z mebli kuchennych oraz urządzeń (kuchenka, piekarnik, mikrofalówka itp.) można usunąć samodzielnie przygotowanym odtłuszczaczem. Jak go stworzyć? Wymieszaj szklankę wody z łyżką octu i dowolnym środkiem do czyszczenia (może to być nawet płyn do mycia naczyń). Roztwór przelej do atomizera i rozpyl na meblach. Wytrzyj ręcznikiem kuchennym.
  • Zabrudzenia na kuchence można usunąć na wiele sposobów. Jednym z nich jest przygotowanie domowego środka na bazie wody i octu w proporcji 1:1. Trzeba jednak pamiętać, że to preparat, który sprawdza się najlepiej w przypadku zabrudzeń w miarę „świeżych”. Do trudniejszych, zaschniętych już plam warto użyć specjalnego środka czyszczącego. Można też spróbować je namoczyć roztworem wody z płynem do mycia naczyń.
  • Przypalone ślady w piekarniku doskonale usuwa pasta przygotowana z octu, wody i sody oczyszczonej. Składniki mieszamy w takich proporcjach, aby otrzymany środek był gęsty. Nakładamy go na zabrudzenia i pozostawiamy na kilka minut. Po upływie tego czasu rozprowadzamy pastę gąbką, potem wycieramy całość wilgotną ściereczką.
  • Zabrudzenia w mikrofalówce łatwo usuniemy, wstawiając roztwór wody z octem lub cytryną do środka. Mieszanka powinna stać w urządzeniu przez kilkanaście minut podczas jego działania (niekoniecznie w wysokiej temperaturze). Po tym czasie wszystkie tłuste zabrudzenia powinny się delikatnie rozpuścić. Bez problemu usuniemy je kuchennym ręcznikiem.
  • Kratkę wentylacyjną od okapu warto raz w miesiącu wyparzyć w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. W ten sam sposób można też czyścić kartkę kuchenki i blachę z piekarnika.
  • Zaschnięty tłuszcz na dowolnej powierzchni warto rozpuścić innym tłuszczem. Do tego celu możesz użyć np. oliwy z oliwek. Zostaw ją na zabrudzeniu na kilka minut, a następnie usuń, używając do tego gąbki. Zaschnięty tłuszcz powinien łatwo zejść.

Jak czyścić? Szybko!

Warto pamiętać, że wszystkie zabrudzenia kuchenne usuniemy łatwiej, jeśli szybko zareagujemy. Co to znaczy? Kiedy coś się akurat ubrudzi, np. podczas gotowania, należy zabrudzenie wyczyścić od razu – bez zbędnego czekania. Dzięki temu nic nie zaschnie i nie utrwali się. Ponadto, większość świeżych zabrudzeń zejdzie bez użycia dodatkowych preparatów lub np. tylko z dodatkiem wody. To oszczędność i czasu, i pieniędzy!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0