Czym są bitomaty?

HomePieniądze

Czym są bitomaty?

Kryptowaluty przez ostatnie kilka lat zyskały ogromną popularność w Polsce, jak i na całym świecie. Z powodu jednak dużych oraz częstych odchyleń w ic

Poradnik kryptowalutowy – pierwsze kroki na rynku walut wirtualnych
Dlaczego firmy pożyczkowe weryfikują w BIK i KRD?
Czy rozłożyć na raty zadłużenie na karcie kredytowej?

Kryptowaluty przez ostatnie kilka lat zyskały ogromną popularność w Polsce, jak i na całym świecie. Z powodu jednak dużych oraz częstych odchyleń w ich kursie inwestycja może stać się ryzykowna. Szczególnie widać to dziś na przykładzie bitcoina, który przez kilka miesięcy stracił ponad połowę swojej wartości. Ważnym więc aspektem inwestowania w niego jest możliwość szybkiej wypłaty, którą dziś dokonać możemy za pomocą bitomatu. Czym jest i jak działa?

Bankomat dla kryptowalut

Bitomaty działają w sposób analogiczny do znanych prawdopodobnie każdemu bankomatów. Umożliwiają one kupno oraz sprzedaż bitcoina stacjonarnie, a cała operacja trwa zazwyczaj kilka minut. Od powszechnych bankomatów odróżnia je jednak jedna ważna cecha, jaką jest anonimowość potencjalnego klienta. Kupno i sprzedaż kryptowalut staje się możliwa, gdy podamy jedynie:

  • adres wirtualnego portfela,
  • adres email,
  • numer telefonu.

Wspomniane informacje potrzebną są do przekazania nam pieniędzy/kryptowaluty oraz następnie wysłania potwierdzenia transakcji. Bankomaty bitcoin dostępne są 24 godziny na dobę, stąd wpłaty i wypłaty dokonywać możemy o dowolnej porze. Jak jednak wygląda kwestia bezpieczeństwa tego typu urządzeń? Podobnie jak w klasycznych bankomatach, w bitomatach istnieje szereg zabezpieczeń, które są aktualizowane na bieżąco, by zapewnić użytkownikowi kompleksową ochronę danych oraz pieniędzy.

Jaka jest popularność bitomatów w Polsce?

Mimo iż kryptowaluty w Polsce nie są jeszcze aż tak rozpowszechnione jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, istnieje wiele miejsc, gdzie możemy operować bitcoinem. Warszawa, Kraków czy Katowice to tylko niektóre lokalizacje, gdzie znajdziemy przynajmniej kilka bitomatów. W całej Polsce obecnych jest ich blisko 50, co w porównaniu do ogólnoświatowej liczby szacowanej na ponad 5000 wcale nie jest tak małym wynikiem. Więcej informacji dotyczących rozmieszczenia bankomatów dla kryptowalut oraz innych porad z nimi związanych znaleźć możemy na stronie https://www.kryptoporadnik.pl/bitomaty-bankomaty-bitcoinow-w-polsce-lista-adresy-mapa-anonimowosc-maksymalne-kwoty/.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0