Czy warto wydawać kilka tysięcy złotych na flagowce wielkich marek?

HomeTechnologia

Czy warto wydawać kilka tysięcy złotych na flagowce wielkich marek?

Co roku wielcy producenci smartphone'ów wypuszczają swoje flagowe modele, których ceny oscylują w granicach od 3 tysięcy złotych do nawet 5 tysięcy! C

Na czym polega fenomen gry Minecraft?
Pasek zębaty – co musisz o nich wiedzieć?
Kurs VBA online – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Co roku wielcy producenci smartphone’ów wypuszczają swoje flagowe modele, których ceny oscylują w granicach od 3 tysięcy złotych do nawet 5 tysięcy! Czy warto wydawać tyle pieniędzy na telefon? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy gdy ma zamiar zmienić swoją komórkę. Apple, Samsung i Sony, to te 3 marki uznawane są za najlepsze w tej branży, lecz ceny ich flagowych modeli są zazwyczaj zabójcze dla portfela typowego Kowalskiego, pytanie więc czy telefony z niższej polki cenowej nie zapewnią nam tego samego lub choć podobnego co topowe modele?

Na to pytanie odpowiedz jest jedna, oczywiście że zapewnią. We flagowcu samsunga czyli modelu galaxy s7 znajdziemy miedzy innymi ekran 2560×1440 px, 8 rdzeniowy procesor taktowany 2. 3 Ghz oraz aparat 12 mpx w technologi dualpixel. Co znajdziemy w modelu sprzed 2 lat czyli galaxy S5? Ekran full HD 1920×1080 px o takim samym rozmiarze, 4 rdzeniowy procesor 2. 5 Ghz oraz 16 mpx aparat. Oczywiście nie porównałem wielu innych aspektów tylko te najważniejsze, ale czy to jest aż tak wielka różnica? Rożnica ogromna na pewno jest ale w cenie.

Samsunga galaxy S7 dostaniemy najtaniej na aukcjach internetowych za 2600 złotych a galaxy s5 za niecałe 900 złoty… Czy warto tyle płacić za tak niewielkie różnice? Osobiście uważam że nie, jest wiele telefonów o zbliżonych parametrach do flagowych smartphne’ów. Telefon już nie służy tylko do dzwonienia, a w ostateczności do pisania smsów. Dziś każdy z telefonu korzysta więcej niż z komputera, ale czy potrzebujemy najdroższych najnowszych modeli?

To co oferują nam tańsze telefony w 100% wystarcza do bezproblemowego szybkiego śmigania po sieci, korzystaniu z najróżniejszych aplikacji lub graniu w w gry, nawet te wymagające. A czy ktoś zauważy różnice miedzy rozdzielczością 1080 a 1440? Uważam, że nie jest to żadna różnica, nie przy ekranie o przekątnej 5, 1 cala, różnice są zauważalne przy użyciu naprawdę porządnej lupy. Nie dajmy się tak nabierać wielkim firmom na ich nowości, póki co telefony tegoroczne nie są warte swojej ceny, takie moje zdanie, jest wiele tańszych równie dobrych urządzeń.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0