Co czytać jesienią? Kryminały, powieści obyczajowe, książki o rozwoju osobistym?

HomeSklepy

Co czytać jesienią? Kryminały, powieści obyczajowe, książki o rozwoju osobistym?

Jesień na dobre zagościła za naszymi oknami. Z jednej strony jest piękna i kolorowa, ale bywa też zimna i deszczowa. Dni stają się krótsze, zatem dług

Zlewozmywaki podwieszane – nowoczesność i funkcjonalność
Czy drewno konstrukcyjne to budowlany materiał przyszłości?
Odpowiednie obuwie w trosce o zdrowie

Jesień na dobre zagościła za naszymi oknami. Z jednej strony jest piękna i kolorowa, ale bywa też zimna i deszczowa. Dni stają się krótsze, zatem długie wieczory można sobie urozmaicić ciekawymi książkami. W poniższym artykule prezentujemy książki idealne na tę porę roku.

Powieści kryminalne

Dreszczyk emocji, szybka akcja, wciągające śledztwo to znamiona dobrego kryminału idealnego na długie i chłodniejsze wieczory. Co ciekawe, badania dowodzą, że osoby czytające powieści kryminalne są zdecydowanie bardziej empatyczne i lepiej radzą sobie ze stresem. Jeśli dołączyć do tego ekscytację, ukojenie, oswojenie leków, trening dla mózgu, jakim jest próba rozwikłania detektywistycznej zagadki, rozrywka, pogłębianie wiedzy o świecie i ludzkiej naturze, dochodzi jeszcze jeden, bardzo ważny czynnik, mianowicie, poprawa nastroju. Najlepszych 5 powieści kryminalnych, po które warto sięgnąć, wymienia podpowiadamy.pl. Oto nasze propozycje:

  • Pierre Lemaitre „Trzy dni i jedno życie”

W małym francuskim miasteczku znika sześcioletni chłopiec. Plotki i podejrzenia wciąż się nawarstwiają a prawdę o tym, co naprawdę się stało, zna tylko dwunastoletni Antoine. Dokonana przez niego zbrodnia pod wpływem emocji odciska na jego życiu spore piętno i odtąd zrobi wszystko, by jego postępek nie wyszedł na jaw. Jednak nic nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Kto naprawdę ponosi winę za śmierć dziecka?

  • Lina Bengtsdotter „Annabelle”

W małej miejscowości Gullsang znika siedemnastoletnia Annabelle. Jej rodzice są pełni niepokoju, policja nie natrafia na żaden ślad, nawet organizacja pomagająca w odnajdywaniu zaginionych osób jest bezradna. Do akcji wkracza inspektor Charlie Lager, która broni się przed skierowaniem jej do śledztwa na prowincji. Sama opuściła to miejsce 14 lat wcześniej, uciekając od matki alkoholiczki. Próbując odnaleźć zaginioną dziewczynę, musi sama zmierzyć się z demonami przeszłości. Czy jej się to uda?

  • Robert Dugoni „Jej ostatni oddech”

W północnej części Seattle grasuje seryjny morderca o pseudonimie Kowboj. Jego ofiarami padają młode kobiety nocujące w tanich hotelach. Detektyw Tracy Crosswhite zakłada, że kluczem do powstrzymania szaleńca jest dochodzenie sprzed 10 lat. Niestety, kolegom Tracy bardzo zależy na tym, aby dawna sprawa nie ujrzała światła dziennego…

Powieści obyczajowe

  • Max Czornyj „Córka Nazisty”

To przejmująca opowieść o przeszłości, której nie da się zapomnieć. O czasach II wojny światowej, które niosły za sobą śmierć i cierpienie, ale w których to także obecna była miłość. To opowieść o dzieciach, które nie powinny odpowiadać za błędy swoich rodziców, o odkupieniu, jakie przychodzi dopiero po zmierzeniu się z prawdą. By na nowo odnaleźć spokój i miłość trzeba przejść przez piekło. Czy istnieje gen zła?

  • Kinga Litkowiec „Nie mój dług”

Po śmierci ojca Jessica Turner orientuje się, że zostawił on po sobie ogromny dług. Na dodatek, to ona musi go spłacić. Szukając pomocy, trafia do domu Liama O’Dire’a zwanego „Diabłem Los Angeles”. Miał być dla niej wybawieniem, a okazało się, że jest człowiekiem, który wydał na nią wyrok śmierci.

Książki o rozwoju osobistym

  • Wayne W. Dyer „Kieruj swoim życiem”

Autor skupia się na pojęciu manipulacji oraz próbie nauczenia czytelnika, jaj jej unikać. Manipulacja jest bardzo niebezpieczna i szeroko pojęta. Jest stosowana nie tylko przez poszczególne osoby, ale też przez urzędników, polityków, nauczycieli czy sprzedawców. Książka ta uczy jak zwalczać metody stosowane przez manipulatorów i łatwiej osiągać zamierzone cele.

  • Regina Brett „Mów własnym głosem”

Książka ta pozwala odkryć własną prawdę i za nią podążać. Znajdziemy tu 50 ważnych i porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa, jak trudno jest mierzyć się z prawdą i jak ćwiczyć się w odwadze. To nauka o tym, jak stawiać czoła codzienności wbrew towarzyszącym obawom i lękom.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0