Bilety na pociąg w wersji elektronicznej- jakie są ich największe zalety?

HomeTransport

Bilety na pociąg w wersji elektronicznej- jakie są ich największe zalety?

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że polscy podróżni pokochali pociągi. W ostatnim czasie Polskie Koleje Państwowe odnotowały ogromny wzrost swoj

Co warto wiedzieć o wynajmie sportowego samochodu?
Jak wyglądają nowe Mapy Google?
Wypożyczalnia samochodów Warszawa – jasne zasady i mało formalności

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że polscy podróżni pokochali pociągi. W ostatnim czasie Polskie Koleje Państwowe odnotowały ogromny wzrost swojej popularności, a także wzrost w zakresie sprzedaży biletów na konkretne połączenia. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że podróżowanie pociągami ma wiele zalet. Przede wszystkim, nie musimy martwić się o stale rosnące ceny benzyny, a także nie musimy obawiać się nieoczekiwanych postojów czy awarii naszego samochodu. Dodatkowo warto także wspomnieć o tym, że podróże pociągami są o wiele szybsze i mają swój wyjątkowy klimat. Finalnie, największą zaletą jest także to, że są one o wiele tańsze i możemy po prostu się nimi rozkoszować. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że obecnie jednak zaszły pewne zmiany, które widoczne są przede wszystkim w sposobie zakupu biletów. Obecnie podróżni o wiele chętniej decydują się na to, by posiadać je na swoich smartfonach czy innych urządzeniach mobilnych w sposób całkowicie elektroniczny. Jakie są więc największe zalety takiego rozwiązania?

Bilety PKP kupowane online są tańsze!

Podróże pociągami z natury są o wiele tańsze niż podróżowanie własnym samochodem. Niemniej jednak jeśli zdecydujemy się na to, by kupić bilety na pociąg w kasach biletowych na dworcach, wówczas będziemy musieli również liczyć się z tym, że do ich pierwotnej ceny zostanie doliczona całkiem pokaźna marża. W efekcie ich cena będzie wyższa. Choć z pewnością różnica w cenie nie będzie aż tak ogromna, to jednak w przypadku kiedy często podróżujemy Polskimi Kolejami Państwowymi, wówczas może nam z tego wyjść całkiem pokaźna suma. Właśnie z tego też powodu obecnie bilety PKP większość osób decyduje się nabywać w wersji elektronicznej. Można to zrobić zarówno przez stronę główną Polskich Kolei Państwowych, ale także można zdecydować się na pobranie ich aplikacji mobilnej i zrealizowanie transakcji za jej pośrednictwem.

Bilety na pociąg kupowane online to mniejsze ryzyko ich zgubienia

Dawniej kupowaliśmy bilety na pociąg w kasach biletowych. Wówczas pani w okienku wydawała nam niewielki papierek, który był potwierdzeniem zakupu, a także naszym biletem. Wkładaliśmy go do kieszeni lub wrzucaliśmy do torby, a podczas kontroli okazywało się, że nasz bilet po prostu w magiczny sposób zniknął. Kontrolerzy niestety nie uwierzą nam na słowo, że nabyliśmy bilet i narażamy się tym samym na całkiem pokaźny mandat. W przypadku kiedy bilety PKP kupujemy w wersji elektronicznej, nie musimy przejmować się świstkami papieru. Będziemy mieć je z pewnością przez cały czas na ekranie naszych smartfonów, a by je okazać, wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

Bilety w wersji elektronicznej to wygoda ich kupowania

Kupując bilety na pociąg Polregio w wersji online, nie musimy fatygować się na dworzec osobiście by dokonać zakupu. Wystarczy bowiem, że dokonamy transakcji online z poziomu ulubionego fotela lub kanapy, a po przybyciu na dworzec, możemy po prostu wejść do pociągu i uniknąć stania w długich kolejkach, które tworzą się przy kasach biletowych.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0