Mikrosilnik protetyczny- narzędzie, które z pewnością można znaleźć w każdym gabinecie stomatologicznym

HomeSklepy

Mikrosilnik protetyczny- narzędzie, które z pewnością można znaleźć w każdym gabinecie stomatologicznym

Niestety każdy z nas nie raz już był i pewnie jeszcze nie raz będzie musiał udać się na wizytę do dentysty. Nie jest to niestety nic przyjemnego. Co w

Odzież żeglarska – dobrze przygotowanemu zawsze wiatr w żagle
Prostownica do włosów: jak wybrać najlepszą?
Personalizowany alkohol na prezent: zaskocz najbliższych!

Niestety każdy z nas nie raz już był i pewnie jeszcze nie raz będzie musiał udać się na wizytę do dentysty. Nie jest to niestety nic przyjemnego. Co więcej taka konieczność kojarzy nam się głównie z ogromnym bólem przez co najczęściej odkładamy kolejną, konieczną wizytę w tym gabinecie. Jednak nie możemy od czego uciekać w nieskończoność. Pewnego razu ból zęba będzie nie do zniesienia a to będzie oznaczało konieczność odwiedzenia gabinetu dentystycznego. A wtedy niestety nie można już nawet myśleć o bezbolesnej wizycie dentystycznej mimo szczerych chęci dentysty. Jeśli zaniedbamy nasze zęby to z pewnością skończy się to dla nas tragicznie w skutkach.

Dlatego ważne jest, aby nasze wizyty u dentysty odbywały się regularnie, co określony czas. Co więcej dodatkowym plusem może okazać się zaufanie jednej osobie wykonującej ten zawód. Dzięki temu, że nie będziemy cały czas zmieniać lekarza ten który się nami zajmuje z pewnością będzie zdawał sobie doskonale sprawę z tego, co i jak powinien zrobić oraz w jakim stanie były nasze zęby podczas poprzedniej wizyty. Dlatego nie bójmy się wizyt u dentysty, przełammy swój strach i zadbajmy chociaż trochę o nasze zęby, aby móc cieszyć się oszałamiającym uśmiechem przez bardzo długi czas.

Czym jest właściwie mikrosilnik protetyczny, czyli jedno z niezbędnych narzędzi protetycznych?

W gabinetach dentystycznych zawsze spotkamy się z ogromną ilością różnego rodzaju narzędzi zarówno stomatologicznych, jak i protetycznych. Są one oczywiście niezbędnym elementem wyposażenia takiego gabinetu. A dlaczego? Ponieważ umożliwiają one pracę właśnie w tym zawodzie. Jednym z takich niezbędnych przedmiotów jest na przykład mikrosilnik protetyczny. Czym on właściwie jest? Już to tłumaczymy. Mianowicie jest to niezbędny element wyposażenia każdej pracowni protetycznej. Dlaczego? Ponieważ jest to podstawowy przyrząd podczas wykonywania wszelkich prac w gabinecie. Jakie cechy powinien posiadać najlepszej jakości mikrosilnik protetyczny. Przede wszystkim powinien być solidnie wykonany.

Co więcej doskonały sprzęt powinien posiadać ergonomiczny kształt oraz odpowiedni styl wykonania i wykończenie. Co najważniejsze a niestety część osób o tym zapomina, taki sprzęt powinien być przede wszystkim niezawodny. Osoba, która go używa musi mu bezgranicznie zaufać i być świadoma tego, że nic złego się stać nie może. A czemu dokładnie służy mikrosilnik protetyczny? Nie jest to niczym trudnym do wyjaśnienia. Mianowicie umożliwia on precyzyjną i wygodną obróbkę ręczną różnych prac, do których zaliczyć można między innymi protezy. Niezwykle ważne jest to, aby takie prace były wykonane z niezawodną perfekcją samego tworzenia i zakończenia tego procesu. Ogromnym plusem tego przedmiotu jest możliwość sterowania ręcznego, dzięki czemu przez cały proces produkcji można dokładnie obserwować, jak zmienia się produkt i korygować ewentualne niedociągnięcia.

Jakie są rodzaje mikrosilników protetycznych?

Jak już wspominaliśmy mikrosilnik protetyczny to bardzo ważne i wręcz niezbędne narzędzie w każdej pracowni protetycznej, jak i gabinecie. Jego doskonała precyzja produkcji na przykład protez zagwarantowana jest jego ręcznym użyciem. W momencie, kiedy nie wykonuje za nas pewnych czynności maszyna to w większym stopniu możemy starać się zadbać o nawet najdrobniejszy szczegół dokładnego wykonania i wykończenia produktu. Takie możliwości daje właśnie mikrosilnik protetyczny. Można podzielić go na dwie wersje, które znacząco różnią się od siebie. To, na który rodzaj się zdecydujemy zależy od używanych przez nas prostnic.

A więc mikrosilniki protetyczne można podzielić na szczotkowe i bezszczotkowe. Co to są mikrosilniki protetyczne szczotkowe? Umożliwiają one zwiększenie częstotliwości i momentu obrotu oraz mocy przy jednocześnie bardzo małym zużyciu energii. Dodatkowym plusem jest także zapewniony dzięki nim niski poziom hałasu. A jedynym minusem tego produktu jest ograniczona prędkość. A czym są mikrosilniki protetyczne bezszczotkowe? Krótko mówiąc pozwalają one na osiągnięcie większej prędkości obrotu niż poprzedniej opisywany mikrosilnik.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0