Pastuch elektryczny – gotowy zestaw ogrodzeniowy

HomeFirmy

Pastuch elektryczny – gotowy zestaw ogrodzeniowy

Pastuch elektryczny to gotowe ogrodzenie elektryczne. Pozwala w bardzo krótkim czasie pozbyć się nieproszonych gości a także zaprowadzić porządek na w

Polerka rotacyjna, czyli narzędzie pozwalające na pozbycie się każdej rysy na naszym samochodzie
Czy warto reklamować się w Google?
Komputer służbowy – komputer prywatny. Jak sprawnie sprzedać sprzęt firmy

Pastuch elektryczny to gotowe ogrodzenie elektryczne. Pozwala w bardzo krótkim czasie pozbyć się nieproszonych gości a także zaprowadzić porządek na własnym podwórku. Jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt, gdyż dotknięcie go powoduje niewielki ból. Działa odstraszająco, zabezpiecza wychodzenie zwierząt hodowlanych poza teren ogrodzenia.

Z czego składa się pastuch elektryczny

Pastuch złożony jest z kilku niezbędnych do jego zmontowania elementów takich jak: elektryzator akumulatorowy, linka, izolatory, palik uziemiający oraz zasilacz. Może posiadać w swojej budowie taśmę, plecionkę albo drut. Po złożeniu go należy pamiętać, aby zawiesić tabliczkę ostrzegawczą by nie narazić kogoś niepotrzebnie na ból.

Jak działa pastuch elektryczny?

Działanie pastucha elektrycznego nie jest zbyt skomplikowane. Impuls elektryczny rozchodzi się od pastucha elektrycznego przez złącza i przewody szukając jakiejkolwiek drogi powrotnej do ziemi. W momencie, kiedy zwierzę dotknie linki tego ogrodzenia impuls, który będzie przechodził przez ten punkt przejdzie przez zwierzę, powodując lekki ból, dzięki któremu zwierzę zdecydowanie odskoczy od ogrodzenia.

Pastuchy elektryczne – jaki wybrać?

Mniejsze zwierzęta, jak psy, koty czy kuny wymagają użycia elektryzatora o mniejszym napięciu, natomiast większe, których sierść lub gruba skóra stanowi szczególny rodzaj izolacji będą wymagały pastucha o większym napięciu. Dotyczy to np. owiec, krów czy koni, a także dzikiej zwierzyny typu dzik, daniel i sarna.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ogrodzeń elektrycznych. Możemy dobrać taki, który będzie odpowiedni dla naszych zwierząt. Jeśli hodujemy konie i chcemy, aby były bezpieczne na swoim wybiegu instalujemy pastuch elektryczny dla koni. Jeśli nie chcemy, aby zwierzyna leśna, np. dziki zniszczyły nasze uprawy stawiamy pastuch elektryczny na dziki. Pastuchy elektryczne będą chroniły nasze zwierzęta i nie pozwolą wyjść za teren ogrodzenia jak i zabezpieczały pastwisko przed dostaniem się do jego wnętrza zwierzyny z zewnątrz.

Pastuchy elektryczne a bezpieczeństwo

Czy pastuch jest bezpieczny? Oczywiście, jest bezpieczny zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi. Impulsy prądu mimo wysokiego napięcia nie zagrażają życiu ludzi i zwierząt pod warunkiem, że przestrzega się zasad bezpiecznej eksploatacji. Porażenie prądem nie wywołuje nawet podrażnień u zwierząt, chodź samo słowo porażenie lub kopnięcie wyzwala mieszane uczucia. Zwierzę odczuwa jedynie lekki i krótki ból w postaci uderzenia, które natychmiast je odstrasza.

Gdzie kupić pastuch elektryczny?

Na rynku istnieje wiele ofert sprzedaży pastucha elektrycznego, jednak decydując się na ten zakup warto skorzystać z usług firmy „Borys”, która istnieje już na naszym rynku od 1994 roku i jako jedyna w Polsce zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale również dostarcza swoim klientom kompleksowe rozwiązania i usługi z zakresu montażu i doboru właściwego ogrodzenia. Wykonuje tez projekt, wstępny kosztorys jak również usługę montażową gwarantującą poprawne działanie ogrodzenia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0