Namiot ogrodowy – pomagamy wybrać model najlepszy dla Ciebie

HomeFirmy

Namiot ogrodowy – pomagamy wybrać model najlepszy dla Ciebie

Namiot ogrodowy to świetne rozwiązanie niezależnie od pory roku. Chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając schronienie przed

Czy pranie wykładzin w biurze ma sens?
Jak przyspieszyć proces tłumaczenia przysięgłego – praktyczny przewodnik
Drzwi przesuwne do chłodni – jedno czy dwuskrzydłowe?

Namiot ogrodowy to świetne rozwiązanie niezależnie od pory roku. Chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając schronienie przed deszczem, silnym wiatrem czy ostrym słońcem. Namioty ogrodowe mogą też stanowić ciekawą, mobilną alternatywę dla altany. Tylko jaki namiot najlepiej wybrać?

Konstrukcja namiotu ogrodowego

Jednym z ważniejszych aspektów, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, kupując namiot ogrodowy, jest jego konstrukcja. Stelaże namiotów najczęściej wykonywane są ze stali, aluminium lub mieszanki tych materiałów. Namioty o konstrukcji stalowej cechują się wyjątkową stabilnością oraz trwałością – możesz więc postawić go niemal w dowolnym miejscu w ogrodzie, nie martwiąc się warunkami pogodowymi. To doskonały wybór, jeśli namiot ma stać się nieodłącznym elementem Twojego ogrodowego krajobrazu – konstrukcja ze stali oprze się nawet silnym podmuchom wiatru czy intensywnej ulewie.

Nieco inne zastosowanie może mieć namiot ogrodowy z aluminium. Zaletą tego typu stelaży jest przede wszystkim fakt, że są one bardzo lekkie. Można je niezwykle łatwo, bez większego wysiłku przenosić czy składać – znakomicie sprawdzają się więc w ogrodach, w których namiot przydaje się jedynie od czasu do czasu lub brakuje w nich miejsca, w którym mógłby stanąć na stałe. Co więcej, namiot z konstrukcją aluminiową przyda Ci się nie tylko w ogrodzie – z powodzeniem możesz zabrać go także na weekendową wycieczkę z bliskimi czy dłuższy urlop.

Namioty ze stelażem aluminiowo-stalowym łączą zalety obu wymienionych przed chwilą rozwiązań – wyróżniają się wytrzymałą, a jednocześnie stosunkowo lekką konstrukcją, łatwą do przeniesienia czy przewiezienia. Zbyt dobrym wyborem nie będzie natomiast namiot o stelażu plastikowym. Choć kusi niską wagą i zazwyczaj równie konkurencyjną ceną, modele te są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Namioty ogrodowe – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Istotną kwestią, jakiej nie należy pomijać przy zakupie namiotu ogrodowego, jest również materiał, z jakiego został on wykonany. Najlepiej zdecydować się na model cechujący się wodoodpornością – dzięki temu namiot będzie świetnie spełniał swoją funkcję przez długi czas, nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Jeśli zależy Ci na jak największej ochronie przed zmienną pogodą, ciekawą propozycją może okazać się namiot częściowo lub całkowicie zabudowany. Większość modeli daje też możliwość składania ścianek w zależności od okoliczności. W słoneczny dzień Twój namiot może mieć więc tylko dach, a gdy zaskoczy Cię deszcz, wystarczy kilka chwil, by zyskał ścianki czy drzwi.

Montaż namiotu ogrodowego

Wiele osób jest nieco przerażonych wizją montażu namiotu ogrodowego. Tymczasem naprawdę nie ma się czym martwić! Namioty ogrodowe bardzo łatwo się rozkłada i składa, więc nie musisz być zapalonym majsterkowiczem, by sobie z tym poradzić. Do namiotu zawsze jest dołączona szczegółowa instrukcja, w której krok po kroku wyjaśniono, jak należy to zrobić.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 113