Komputer służbowy – komputer prywatny. Jak sprawnie sprzedać sprzęt firmy

HomeFirmy

Komputer służbowy – komputer prywatny. Jak sprawnie sprzedać sprzęt firmy

Konieczność stałej wymiany sprzętu komputerowego w firmie wymaga nie tylko zakupu zamienników ale też zagospodarowania niepotrzebnych urządzeń. Proces

Obuwie dla lekarzy
System ATS dla dużej firmy — czym powinien się charakteryzować?
Zachowek dla rodzeństwa

Konieczność stałej wymiany sprzętu komputerowego w firmie wymaga nie tylko zakupu zamienników ale też zagospodarowania niepotrzebnych urządzeń. Proces wymusza szereg działań, które zwykle obciążają działy IT i tym samym traktowane są jak problem. Inwentaryzacja, weryfikacja stanu technicznego usunięcie danych wrażliwych, gromadzenie i późniejsze poszukiwanie optymalnego zastosowania lub niszczenie. Decyzje, wiele pracy i czas, którego zawsze jest za mało. Tymczasem można kwestie niepotrzebnych komputerów, laptopów itp. rozwiązać poprzez sprzedaż wewnętrzną.

Sprzedaż wewnętrzna – komputer dla pracownika.

Wycofane z eksploatacji urządzenia często chcą nabyć ich dotychczasowi użytkownicy – pracownicy. Znają ich parametry i możliwości – przecież korzystali z nich przez dłuższy czas i mogli sprawdzić je w różnych sytuacjach i wielu zadaniach. Ustawienia zostały dostosowane do użytkownika więc po zakupie nie trzeba już nic więcej zmieniać. Proces sprzedaży sprzętu pracownikom wydaje się skomplikowany – znowu generuje sporo działań i obowiązków dla części zespołów firmy. Formalności, rozliczenia, ustalenia warunków sprzedaży itp. Brzmi jak kolejna przeszkoda? Nie musi tak jednak być. Wystarczy zlecić zadanie firmie zewnętrznej SELKEA. Zajmie się ona każdym etapem procesu sprzedaży wewnętrznej.

Sprzedaż wewnętrzna etapy

Pierwszy etap to przygotowanie. Obejmuje on ustalenie ilości i rodzaju urządzeń, które nie są potrzebne w firmie, kwestii formalnych związanych z ich zaksięgowaniem, własnością itp. Kolejny to audyt parametrów technicznych i ocena stanu wizualnego. To kluczowe czynniki, które wpłyną na decyzję co dalej. Część urządzeń po weryfikacji może nadawać się wyłącznie do utylizacji. Część jednak może nadal być w dobrym stanie ewentualnie konieczne będą drobne naprawy lub wymiana podzespołów. Sprawne, używane komputery, laptopy, smartfony, drukarki itp mogą trafić do sprzedaży wewnętrznej lub do sklepów jak MSO Komputery poleasingowe Warszawa.

Dedykowana platforma sprzedażowa dla firm.

SELKEA kompleksowo wspiera proces wymiany sprzętu komputerowego w firmie w tym sprzedaż wewnętrzną. W ramach wsparcia uruchamia dla pracowników przedsiębiorstwa specjalną platformę on line, na której mogą oni nabyć dotychczas używane urządzenia. Czas, ilość etapów sprzedaży i forma czyli zasady ustalane są zgodnie z oczekiwaniami zlecającego. Model dostosowany jest do potrzeb pracodawcy i pracowników. Może obejmować sprzedaż ciągłą lub okresową wycofanego sprzętu, wdrożenie systemu informacyjnego dla pracowników tak by wyręczyć w tej kwestii działy firmy i wreszcie może zawierać elementy wspierające employer branding. Lepsze ceny dla bardziej zadbanych urządzeń służbowych, dodatkowe rabaty za osiągnięte efekty … Platforma obsługuje cały proces sprzedaży. Płatności, transport. SELKEA może zagwarantować dodatkowo okres gwarancyjny, w którym pracownik ma możliwość naprawić wady zakupionego sprzętu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0