Domek nad jeziorem – dlaczego tak cenimy tą formę wypoczynku?

HomeLifestyle

Domek nad jeziorem – dlaczego tak cenimy tą formę wypoczynku?

Udane wakacje są dla każdego z nas czymś innym, ale uwadze turystycznych obserwatorów nie umknął fakt, że w Polsce coraz bardziej popularną metodą wyp

Projekty hal – do kogo się udać?
Sprzątanie mieszkań Wrocław – wiele ciekawych ofert
Pizza Zielona Góra – zachwycające bogactwo smaków

Udane wakacje są dla każdego z nas czymś innym, ale uwadze turystycznych obserwatorów nie umknął fakt, że w Polsce coraz bardziej popularną metodą wypoczynku wakacyjnego jest wyjazd nad jezioro i noclegi w domkach z widokiem na wodę. Co sprawia, że wybieramy właśnie ten sposób odpoczywania i co takiego mają w sobie domki nad jeziorem, że są nierzadko pierwszym punktem naszego wyboru?

Urlop nad wodą: cisza i bezpieczeństwo

Obserwatorzy trendów wakacyjnych zauważyli, że wypoczynek nad jeziorami kojarzy się większości osób z ciszą, bezpieczeństwem i dobrą zabawą na łonie natury. W przeciwieństwie do urlopu nad morzem, polskie jeziora nie są aż tak oblegane przez plażowiczów i nie ma tutaj tłumów, wśród których trzeba się przeciskać, żeby znaleźć sobie wolne miejsce na rozłożenie ręcznika. Ta cisza i mniejsza tłoczność sprawiają, że szukając odskoczni od zabieganego życia i pracy, wolimy właśnie takie miejsca. Dodatkowo, domki nad jeziorami np. z takich lokalizacji jak wielkopolska Sława, gwarantują dużo większe bezpieczeństwo, prywatność i komfort wypoczynku. W ośrodkach turystycznych np. https://www.wjozefowie.pl można liczyć nie tylko na dobrą obsługę typowo wakacyjnego personelu, ale i na pewność tego, że śpiąc w osobnym domku nie będziemy mieli kontaktu z innymi gośćmi np. imprezującymi za ścianą. Ta swoboda sprawia, że domki nad polskimi jeziorami są równie chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, jak i osoby podróżujące samotnie i ceniące sobie prywatność i ciszę.

Jakie polskie jeziora odwiedzamy najchętniej?

Zdecydowanie najbardziej popularnymi miejscami, w których turyści szukają domków nad jeziorem są Mazury. Ten region jest już niejako marką polskich jezior na świecie i to tutaj rokrocznie przybywa najwięcej turystów. Biura podróży zauważają jednak, że nie tylko na Mazurach mamy miejsca chętnie odwiedzane przez spragnionych ciszy, zabieganych pracowników wielkich miast. Nierzadko okazuje się, ze dużo chętniej poszukiwane są przez nich jeziora mniejsze, zlokalizowane w zachodniej części Polski i leżące bliżej takich miasta jak Wrocław, Poznań czy Zielona Góra. Dobrym przykładem może tu być jezioro Sławskie z domkami dostępnymi m.in w ośrodku https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/domki-jezioro-slawa/. To kultowe miejsce na granicy Wielkopolski i woj. lubuskiego pozwala na taką samą przygodę na żaglach, w kajaku czy podczas opalania się na plaży, jak Mazury, a jednak jest o wiele spokojniejsze i mniej tłoczne.

Domki nad jeziorem Sławskim są enklawą ciszy dla wynajmujących je osób, a dodatkowy urok stanowi piękne jezioro, ścieżki rowerowe i zadbane szlaki dla piechurów, którzy chcieliby obejść akwen dookoła. Dużym atutem takich domków jest też ich przystępna cena: mniejsze obłożenie w sezonie sprawia, że właściciele muszą się bardziej starać o turystów, więc oferują im atrakcyjne stawki i wyjątkowo wysoki komfort w domkach noclegowych. Średnie ceny wynoszą około 200 zł za cały domek, w którym mogą spać nawet 4 osoby, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem na wakacje dla rodziny o mniejszej zasobności portfela.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0